Надавачі послуг зобов’язані проводити повірку лічильників за власний кошт – рішення суду

7
60
Надавачі послуг зобов’язані проводити повірку лічильників за власний кошт – рішення суду
Касаційний цивільний суд Верховного Суду 15 липня, розглянувши справу №235/499/17, постановив: надавачі послуг зобов’язані проводити повірку лічильників за власний кошт. Тому що кошти на повірку вже закладені в чинному тарифі. Це означає, що усі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг.

Про це пише газета «Експрес».

Підприємства-постачальники не поспішають витрачати гроші на повірки. А в деяких випадках у договорах на постачання комунальних послуг передбачають положення про обов’язок споживачів проводити такі повірки за свій кошт. Проте це незаконно, розповідає юрист Артем Кірюшин.

Він пояснює: «Положеннями статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (зокрема демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовують для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються коштом суб’єктів господарювання, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. При цьому періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання».

Отже, якщо термін періодичної перевірки спливає, треба письмово попередити підприємство – надавача послуг, щоб її провело. Змушуючи споживача самому проводити і оплачувати повірку лічильника, працівники підприємства чинять незаконно.

Що й довів Касаційний цивільний суд Верховного Суду.

Суть справи пояснює юрист:

«Між споживачем і підприємством-водопостачальником виник спір, хто ж саме має платити за повірку. У позові споживач указав, що власним коштом обладнав квартиру лічильником води та повідомив про це підприємство. Воно погодилось із встановленням, прийняло лічильник в експлуатацію та опломбувало його, визначивши при цьому дати повірки.

Та після дати чергової планової повірки надавач послуг став нараховувати оплату без урахування показників квартирних засобів обліку, лише за нормами споживання. Мовляв, позивач порушив строк проведення державної повірки квартирних приладів обліку. У зв’язку із цим споживач двічі письмово звертався до постачальника із проханням провести чергову повірку, але його заяви проігнорували. Облік об’єму спожитої води далі вели згідно з нормами водопостачання, а не за показниками лічильника.

Такі дії підприємства і стали підставою для звернення споживача до суду. Суди першої та апеляційної інстанцій стали на бік споживача. Водопостачальник не погоджувався, тож дійшло до Касаційного цивільного суду. Суд зазначив: підприємства, які надають послуги з водопостачання, повинні забезпечити виконання робіт із періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних засобів обліку води за рахунок включення цих робіт до тарифу на водопостачання».


Це рішення, за словами Артема Кірюшина, означає: «Усі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників коштом надавачів послуг».

P.S. Після публікації цього матеріалу редакція інтернет-видання «Волинь24» отримала чимало відгуків, що надавачі послуг вимагають від споживачів проводити повірку лічильників за їхній кошт. Як пояснив Артем Кірюшин, виграна у суді справа стосувалася законодавства, що діяло раніше. Після внесення змін у «Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» повірку квартирних засобів обліку води споживачі повинні проводити за власний кошт.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
60

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це ви нашому водоканалу поясніть.вони кажуть,що згідно закону споживач повинен оплачувати повірку лічильника,оплатити те,що майстер від водоканалу прийде і опломбує лічильник.(зараз якраз це питання в мене і стоїть).п.с.ще й інколи стараються перейти на грубість,коли їм щось пояснюєш.
Відповісти
Вибачте, та рішення вже не актуальне для більшості споживачів. При прийнятті рішення суд використовував законодавство чинне станом на грудень 2016 року, а в листопаді 2017 року "підвезли" правильні правки в закон і:

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку
Відповісти
2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. Згідно Законові платить за повірку теплолічильника повинні споживачі теплоенергії - мешканці будинку.
Відповісти
Читайте уважно Закон. В разі заключення індивідуальних договорів, повірку виконую постачальник послуг.
Відповісти
Тыльки що прочитав. Так, перевірку виконує постачальник, але не вказано за чий рахунок.
Відповісти
Знову витягли позаторішній текст?.. Цікаво, кому потрібно час від часу репостити застарілі новини?
Відповісти
Це питання треба піднімати, бо антиконституційні зміни в закон прийняла попередня злочинна влада!!!
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні