У селі на Волині «піонери» вітали вчителів з професійним святом. ФОТО

6
9
У селі на Волині «піонери» вітали вчителів з професійним святом. ФОТО
У Княгининівській громаді розгорілася палка дискусія між учасниками відзначення Дня вчителя в місцевому Центру культури та дозвілля. Її спровокувала присутність в програмі виступу людей, вбраних у форму піонерів — молодіжного руху, який заснували в СРСР, та був одним з складових тогочасного державного механізму.

Однієї з перших публічне обурення висловила депутат сільради Алла Жупанюк, - пише Район.Луцьк.

«Голова та працівники культури ОТГ не знають і не виконують Закон України про декомунізацію. Було грубе порушення», — заявила вона.

На думку депутатки, таким чином зі сцени будинку культури популяризували історію, що «калічила Україну».

«...пропагандне місиво мололо усе національне: культуру, історію, традиції. Нас винищували! Тисячами вивозили і розстрілювали.... історія? Це ганебна сторінка, про яку потрібно забути, не згадувати, а тим більше не пропагувати зі сцени», — висловивилися вона.

Натомість голова громади Олена Твердохліб зауважує, що сценка, в якій виступали «піонери», мала жартівлий характер і не робилася з метою пропаганди. Та додає, що це частина історії України — хочемо ми того чи ні.

Її підтримує директорка Центру культури та дозвілля Вікторія Мельничук. Посадовиця пояснила, що в сценці демонстрували епохи еволюції школи від первісного суспільства до сучасної Нової української школи.

«Там були і церковно приходська і піонерська школа. На сцені не було пропаганди, прапорів, гербів, гімнів, серпів в молотів, це було безневинне висміювання піонерії. Прошу не роздувати з цього трагедії, бо її там геть немає. А своє рідне українське, ми щоразу співаємо на тій сцені, і Шевченка, і засуджуємо голодомори, і постійно згадуємо Майдан і наших загиблих бійців», — зауважила вона.

Представниця Інституту національної пам'яті у Волинській області Леся Бондарук розповіла журналістам, що назвати цей виступ порушення закону про декомунізацію не можна.

«Символами пропаганди є зірка в поєднанні з серпом і молотом. Сама зірка не є символом. По фото, які викладені в інтернет, видно, що була присутня форма піонерів. Тут є певна непряма пропаганда. Це певна ностальгія за молодіжними організацями, які пропагували комуністичну ідеологію», — додала вона.

За словами Лесі Бондарук, використання символів СРСР у музеї чи в театральних постановках є допустимим.

«Якщо розглядати цей концерт як мистецьку частину, то це не є пропагандою. Тому сказати, що порушили закон про декомунізацію не можна. Але це певна нетактовність, бо це елементи ностальгії», — мовила вона.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
9

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це просто жах. Людям нема чого робити як засуджувати і придиратися. Нехай самі щось зроблять а не критикують. Працівники культури доклали максимум зусиль для того щоб створити людям свято,а тут вийшло як завжди.
Відповісти
Таня... якщо цим ви "створили свято", то я тоді нічого в цьому світі не розумію... певне, таки не розумію... навіть не могло приснитися, що люди, які вважають себе освіченими, могли до цього додуматися... голова громади вважає, що то "частина історії України" ? хіба? це, по моєму, чачтина історії СРСР, якої вже не має і тої країни, чию "історію" продовжує Росія... ми ж з вами на державній роботі... і це, дівчата, не "просто жах", а одна журба...(особисто в мене, але то не цікаво) можливо, ви і подумали - 95-му кварталу все можна, а нам ні?
Відповісти
А сталін і берія теж згадувався,а "пуйло" теж був-це теж історія?
Відповісти
А гестапівці були? Це теж історія?
Відповісти
По тій Бондарук вже психушка давно сумує!!!
Відповісти
якщо ви смієте теке писати, то ви хіба "луцький"? що ж ви, пане, з себе представляєте?
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні