Історії волинян з інвалідністю, які не могли знайти роботу. ФОТО

0
9
Історії волинян з інвалідністю, які не могли знайти роботу. ФОТО
Учасник АТО, який після бойового поранення отримав групу інвалідності, влаштував бізнес на розведенні равликів.

Про це стало відомо у четвер, 28 листопада, на пресконференції щодо роботи служби зайнятості з працевлаштування громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці.

За словами директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка, в 2018 році у Волинський обласний центр зайнятості звернулися 1268 осіб з інвалідністю. У 2019 році динаміка зросла – 1351 звернення щодо працевлаштування.

Цікаво, що 11 з них працевлаштували шляхом виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Здебільшого ці люди займаються роздрібною торгівлею, наданням бухгалтерських, перукарських послуг та займаються маркетингом.

Роман Романюк розповів декілька успішних історій працевлаштування осіб з інвалідністю.

Серед них історія випускниці Ківерцівського медичного коледжу Інни Романюк, яка має 3-тю групу інвалідності. За направленням Камінь-Каширської районної філії Волинського обласного центру зайнятості вона працевлаштована у КП «Луцький клінічний пологовий будинок» на вакансію сестри медичної.

«Сьогодні пані Інна рада, що працює за фахом і отримує задоволення від роботи, адже медицина і допомога людям для неї – покликання», – прокоментував Роман Романюк.



Волинянка Лариса Свіржевська з третьою групою інвалідності 16 років працювала бухгалтером у відділі освіти, молоді та спорту Старовижівської районної адміністрації. У зв’язку з скороченням посади жінка залишилася без роботу.

У березні 2018 року звернулася з проханням про допомогу до Старовижівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості.

«Пані Лариса була працевлаштована на посаду бухгалтера КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги», – розповів директор обласного центру зайнятості.



Олександр Лайнер – учасник АТО. Проходячи службу, він отримав бойове поранення, після якого отримав третю групу інвалідності. Після демобілізації боєць наполегливо шукав роботу з допомогою Ківерцівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості.

Зацікавився можливістю започаткування власного бізнесу.
Учасник АТО закінчив курси підвищення кваліфікації за напрямом «Підприємець-початківець», успішно захистив бізнес-план та отримав виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.



«Пан Олександр зареєструвався як фізична особа-підприємець. Він створив ферму для розведення равликів і вивчає ринки їх збуту», – зазначив Роман Романюк.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На луцькому підприємстві працює майже 40 людей з інвалідністю
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
9

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні