Кому коронавірус, а кому незаконний бізнес

0
-2
Кому коронавірус, а кому незаконний бізнес
Сьогодні уряд держави вживає безпрецедентних заходів задля запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Оцінити її потенційний вплив на економіку країни наразі неможливо, але очевидним є те, що мінімізувати його можна, дотримуючись здорового глузду та продовжуючи вести бізнес в рамках правового поля.

На жаль, верховенство права, особливо на місцевих рівнях, досі залишається найбільш суперечливою темою. Бо надто часто стають відомими факти про те, що саме ті служителі Феміди, які мають захищати та відстоювати законні інтереси вітчизняного бізнесу, чи то внаслідок професійної некомпетентності, чи то злочинної змови з місцевими олігархами, приймають рішення, що не тільки завдають економічних збитків суб’єктам господарювання, а й в цілому знищують ідеологію чесного і прозорого бізнесу.

Одним з таких прикладів є справа про неповернення Райчинцем Федором Васильовичем державі більше 1 млн доларів кредитних коштів відповідно до укладеного в 2008 році кредитного договору з державним «Укргазбанком».

У забезпечення цього договору державній фінустанові було передано в іпотеку готельний комплекс «Континент» та земельна ділянка під ним. Іпотечний догорів підписано між «Укргазбанком» та Райчинцем Анатолієм Васильовичем – братом Федора Райчинця.

Так от, коли позичальник повністю припинив обслуговування кредиту, «Укргазбанком», у відповідності до умов договору іпотеки, було розпочато процедуру звернення стягнення на предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов’язання.

Однак, у грудні минулого року після розгляду позовної заяви «Укргазбанку», суддя Жиганська Н.М. Свалявського районного суду Закарпатської області своїм неправомірним рішенням відмовила держбанку в його законному праві звернути стягнення на іпотечне майно.

Зрозуміло, що отримати таке рішення суду, не перебуваючи в злочинному зговорі з місцевими суддями, бізнесменам-шахраям, навряд чи, вдалося б. Але сталося, що сталося і брати-шахраї продовжують незаконне використання готелю у комерційних цілях.

Цілком очевидно, брати Райчинці впливають на рішення місцевих судів. Бо як тільки державний банк почав реалізовувати своє право на іпотечне майно, брати-шахраї, спочатку подавали позовні заяви, аби затягнути судові процеси, а потім вдалися до безпрецедентних кримінальних дій задля виведення з-під застави предмету іпотеки та перереєстрації готелю «Континент» та земельної ділянки на третіх осіб.

Відтак, готельний комплекс знаходиться в управлінні туристичного оператора «Сіон Тур», який керує кількома комплексами відпочинку в регіоні. За заявою банку відкрите кримінальне провадження щодо незаконного привласнення державного майна.

«Укргазбанк» відомий своєю принциповою позицією щодо позичальників, які намагаються незаконними способами привласнити державну власність. І тому 1 квітня цього року відбудеться розгляд апеляційної скарги «Укргазбанку» щодо рішення суду першої інстанції за позовною заявою банку про стягнення на предмет іпотеки.

Вочевидь, що державна банківська установа розраховує, що цього разу справа розглядатиметься прозоро та неупереджено, а судді апеляційної інстанції будуть непідвладні впливу на них з боку братів Райчинців.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні