Коронавірус і помідори: лучанка просить скасувати рішення про фасування овочів і фруктів у магазинах

2
3
Коронавірус і помідори: лучанка просить скасувати рішення про фасування овочів і фруктів у магазинах
Лучанка вважає, що фасувати овочі і фрукти в магазинах не потрібно, мовляв коронавірус через плоди не передається. Жінка зазначає, що таких заходів щодо запобіганню коронавірусу немає у рекомендаціях МОЗ. Натомість працівникам магазину доводиться витрачати більше робочого часу, а самі овочі та фрукти в поліетилені швидко псуються.

Лучанка просить внести зміни в існуючу редакцію цього рішення виконкому Луцької міської ради.

Відповідну петицію зареєструвала Ніна Мартинова 7 квітня.

"Рішення виконкому “Про додаткові невідкладні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території м. Луцька та населених пунктів Прилуцького старостинського округу на період дії карантину» вимагає на період дії карантину всім суб'єктам підприємництва, які здійснюють роздрібний продаж продовольчих товарів, забезпечити фасування, зокрема, овочів, фруктів, які не мають промислової упаковки і розміщуються для продажу шляхом самообслуговування в торгівельних залах закладів. Рішення виконкому позбавлене здорового глузду і не має нічого спільного з рекомендаціями МОЗ. Немає жодних даних про передачу вірусу через овочі і фрукти. Дійсно, овочі і фрукти необхідно ретельно мити, але ж це стандартна рекомендація", – йдеться у тексті петиції.

Свою позицію авторка петиції арґументує так:

- Попереднє фасування овочів і фруктів в супермаркетах, де овочі і фрукти продаються десятками ящиків на день, вимагає залучення додаткових працівників, яких доводиться відривати від виконання інших обов’язків.

- Щоб перебрати запаковані вчора фрукти, продавець мусить витратити набагато більше робочого часу, ніж тоді, коли вони були просто насипані.

- Попередньо запаковані в одноразову торбинку фрукти не мають вигляду (наприклад, манго, ананас).

- у зв’язку з потеплінням овочі і фрукти в одноразовій упаковці (торбинці) швидко запарюються, вкриваються цвіллю і гниють.

- Для того, щоб покупцеві впевнитись в якості товару– роздивитися овочі-фрукти крізь упаковку складно. Особливо покупцям з вадами зору.

- Упаковки з фруктами, овочами деякі покупці розривають, щоб взяти меншу кількість, і овочі лежать часом в ящиках всі на купу – і фасовані, і в торбинках.

Авторка петиції просить внести зміни в існуючу редакцію вищезазначеоного рішення виконкому Луцької міської ради. Зокрема,
рекомендувати власникам і керівництву супермаркетів організувати обслуговування покупців овочів і фруктів через прилавок, як це було в більшості випадків на ринку.

Рекомендувати замість попереднього фасування овочів і фруктів в магазинах самообслуговування – фасувати і зважувати безпосередньому покупцеві.

Висловлює також пропозицію обмежитись рекомендаціями, без заборон і штрафів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Ага ,вірус який може бути на руках при перебиранні плодів не може перенестися на шкірку плода.Це вона сама таке вигадала,чи в плодах є дезінфікуючі властивості?
Відповісти
А ти ті плоди так жереш немитими нечищеними?
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні