Село на Волині показали з висоти пташиного польоту. ВІДЕО

0
5
Село на Волині показали з висоти пташиного польоту. ВІДЕО
Журналісти зняли краєвиди села Заставне Литовезької ОТГ Іваничівського району з висоти пташиного польоту.

Йеться на сайті "Буг".

Село невеличке: площа 2788 га, населення 607 людей, а дворів лише 307, проте дуже колоритне. Природа Заставного чарівна і захоплююча, адже розташувалося воно на квітучому березі річки Західний Буг.

Раніше село носило назву Жджари. Назва пов’язана з тим, що колись в давнину під час війни з татарами воно було повністю спалене, залишились лиш самі згарища – жар. На тому місці на палениці побудували нове село. У 1946 році Жджари було перейменоване на Заставне (так наявність застави стала причиною нової назви).

Історія села – древня. Початки бере ще з Х-ХІ ст. Його територія є споконвічною слов’янською землею, що входила до складу Київської Русі. В ХІV ст. село потрапило під владу литовських князів, а в ХVІ ст., коли об’єдналися з польською шляхтою, всі південні і західні українські землі опинились в тяжкому ярмі польських феодалів. До складу Росії всі волинські землі ввійшли після третього поділу Польщі (1795 р.). З того часу село стало прикордонним.

Однак, славиться воно не лише своєю давньою історією, а й неймовірною природою. На півдні села протікає річка Західний Буг, яка одночасно є кордоном Волинської і Львівської області. З усіх сторін, окрім східної, село оточене мішаними лісами і сосновим бором. Також додає барв 4 казкових озера – Цілебне, Кругле, Підкова й Старик.

Ще одним чудовим місцем Заставного є природний ландшафтний заказник «Заставненський», його площа становить 156,8 га. Це цінний природний комплекс, що включає лісові насадження сосни звичайної з домішкою вільхи чорної та берези. В заказник входить 4 озера, найбільше з яких озеро Цілебне, болотні масиви, лучні пасовища та канали.

У Заставному функціонує церква Димитрія Солунського, що належить до Київського патріархату і побудована у 1997 році. Працює школа I-II ступенів, магазин, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП), будинок культури та відділення зв’язку. Село газифіковане, центральна вулиця освітлена, а на трьох – прокладений асфальт.

Подивитися на вражаючі краєвиди цього мальовничого села з висоти пташиного польоту ми пропонуємо нашим читачам.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні