Тепер у Луцьку буде своя астрономічна обсерваторія. ФОТО

1
2
Тепер у Луцьку буде своя астрономічна обсерваторія. ФОТО
ісля понад 30-ти років простою і перебування у стані, непридатному для використання, у Луцьку «реанімували» обсерваторію, яка відтепер функціонуватиме на базі Центру науково-технічної творчості Палацу учнівської молоді.

Урочиста презентація відбулася в рамках традиційного Дня відкритих дверей ПУМу 10 вересня, пише Вісник.Луцьк.

Раніше приміщення перебувало в ледь не аварійному стані, і той один телескоп, який працював там впродовж двох років у 90-х, швидко відслужив своє. Зараз же його демонструють як експонат відразу при вході.

Обсерваторію облаштували у найвищій точці Палацу учнівської молоді, потрапити туди можна через третій поверх головного корпусу, а далі – по східцях для аварійного виходу.

При вході у приміщення на перших відвідувачів чекав керівник гуртка астрономії Вадим Костюк. Він навіть переодягнувся у костюм чарівника і за старими-добрими традиціями, аби увійти на нову планету, потрібно було подолати перепону – перерізати «космічну стрічку».

За першими дверима – ще одні східці, що ведуть до більшої кімнати, звідки вже можна піднятися до самої обсерваторії, яка, до того ж, може ще й обертатися, аби «ловити» усі небесні тіла, де б вони не були.

Обсерваторія наразі має два потужних німецьких телескопи: перший від фірми «Арсенал», що призначений більше для використання аматорами. «Крізь лінзи цього телескопу можна роздивитися планети, місяць, пізніше закупимо ще й сонячні фільтри», – розповідає Вадим Костюк.
Другий, «серйозніший», телескоп фірми «Celestron» вже має повністю автоматизоване комп’ютерне наведення. В базі цього пристрою є 40 тисяч об’єктів, які телескоп може знайти сам і надати про них усю інформацію.

«Ця обсерваторія на сьогодні стала однією із найкращих учнівських обсерваторій в Україні», – переконаний Ігор Данильчук. Керівник Центру науково-технічної творчості розповів, що схожі є ще у Бердянську, Києві та у місті Лозова Тернопільської області.

«За тією кількістю робіт, за їхньою якістю, за облаштуванням підкупольного приміщення, самого купола, за технологічним і технічним наповненням наша обсерваторія станом на сьогодні є найпотужнішою», – каже Ігор Данильчук.

Окрім споглядання за небесними тілами, із технікою обсерваторії можна буде також займатися і професійною астрофотографією, знімки підійдуть навіть для виконання наукових робіт.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
взагалі то такі обсерваторії розміщують за містом де немає фонового міського освітлення
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні