Як відновити нотаріально завірені документи

0
-2
Як відновити нотаріально завірені документи
У разі втрати або зіпсування нотаріально завіреного документа його можна поновити в нотаріуса. За письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, видається дублікат документа.

Щоб отримати дублікат, фізична особа має подати нотаріусу будь-який документ, що посвідчує особу та довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, нагадує у Facebook Міністерство юстиції.

Якщо за видачею дубліката документа звернувся представник заявника, він має підтвердити представницькі повноваження нотаріально посвідченою довіреністю.

Процедура видачі дублікатів документів спадкоємцям померлого дещо відрізняється.

Дублікати видаються за письмовою заявою спадкоємців, а також виконавця заповіту та на запит нотаріуса, яким заведено спадкову справу. В такому випадку, нотаріусу, крім свідоцтва про смерть, подаються документи, що підтверджують родинні стосунки.

У разі звернення за дублікатом представника юридичної особи, він має надати нотаріусу установчі документи юридичної особи на підтвердження її правоздатності та дієздатності, а також документи на підтвердження своїх повноважень.

Дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані також за письмовою заявою правонаступників осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а дублікат іпотечного договору – зокрема за письмовою заявою іпотекодержателя.

Дублікат повинен робити той, хто видавав документ. Але якщо нотаріус вже припинив свою діяльність, дублікат можна отримати в державному нотаріальному архіві.

Після видачі дубліката оригінал документа втрачає свою юридичну силу.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні