Як без зусиль прибрати біль у спині: 5 порад відомого фізіотерапевта

0
-6
Як без зусиль прибрати біль у спині: 5 порад відомого фізіотерапевта
Біль у спині часто пов'язаний з неправильною позою, яку ви приймаєте на роботі, за кермом, на дивані.

Існує кілька корисних звичок, які можуть вплинути на здоров'я вашої спини та поставу в цілому. Як без надзусиль повернути колишнє здоров'я спині - розповів фізіотерапевт Дені Фортьє. Про це пише журнал Mirai.

"Гарна постава залежить від правильного положення тіла. Ви сидите чи стоїте, в ідеалі ваші вуха, плечі та таз повинні бути вирівняні, як якби вони були підвішені на дроті. У цьому положенні м'язи відчувають набагато меншу напругу", - дає першу пораду лікар.

Також медик вважає, що розслаблення верхньої частини спини, зміцнення преса, постійне знаходження в русі, часті підйоми та інші види активності допоможуть вам суттєво зменшити біль у спині.

Розслабте верхню частину спини.
Сидячи або стоячи, підніміть руки над головою, лікті спрямуйте назовні, а плечі опустіть, потім видихніть. Ребра спускаються, розтягуючи м'язи рук і верхньої частини спини. Залишайтеся в цьому положенні на 15-20 секунд і знову вдихніть, надуваючи живіт, але не рухаючи ребрами, щоб розтягнутися ще більше.

Зміцніть прес.
Поперечний м'яз живота прикріплюється до спини під ребрами та огинає тулуб. Це важливо для стійкості та захисту нижньої частини спини. Один зі способів зробити його сильнішим – стискати його як можна частіше, втягуючи живіт, ніби хочете застебнути ґудзик на дуже вузьких штанях.

Рухайтеся навіть сидячи.
Сидіть схрещуючи та розводячи ноги, а також стежте за диханням. Це розслабляє діафрагму – м'яз, прикріплений до хребців. Тому видих – це простий спосіб напружити суглоби, особливо на зібранні, коли важко встати. Ребра опускаються, спина розслаблюється.

Часто вставайте.
Регулярне вставання, принаймні, кожні дві години, наприклад, для телефонного дзвінка або друку документа також полегшує роботу спини.

Качайте таз.
Лежачи на підлозі або притулившись до стіни підіймайте таз, не рухаючи головою або грудною кліткою. Утримуйте це положення протягом 5 секунд, потім поверніться в нормальний стан.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-6

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні