Лучанин побудував собі круглий будинок-термос. ФОТО

5
-1
Лучанин побудував собі круглий будинок-термос. ФОТО
На Волині будують округлі будинки-термоси. У них, переконують господарі, тепліше, та й економніше жити.

Лучанина Юрія Редька не при­ваблювала перспектива тіснити­ся з батьками і братом у двокім­натній «хрущовці». Відтак десять років тому він ризикнув звести кру­глий будинок, - пише газета Високий замок.

— Я захоплювався геометрією, тому вирахував, що ідеальною формою для такого житла є пра­вильний трикутник із округлени­ми кутами, — пояснив новатор. — Циліндричні стіни — найкоротші для огородження певної площі. У них надзвичайно висока стій­кість — згадайте бастіони та вежі фортець. Це виправдовує засто­сування тонких стін і мілких фун­даментів. Тож я отримав можли­вість зекономити на будівельних матеріалах.

В основі конструкції згадано­го будинку — кладка каменю із закріпленими у ній балками не­великої довжини. Це також пере­вага «круглої» забудови.

Адже довжина кожної із трьох зовнішніх стін становить лише п’ять метрів. Житло розділено на дві частини — з окремими входа­ми та санвузлами. Його загальна площа становить 140 квадратних метрів. Кухню поєднано з віталь­нею, щоб створювалося вражен­ня єдиного простору. Один ква­дратний метр оселі обійшовся приблизно у 700 доларів.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
не дуже гарно, але - це вже як кому подобається.
Стосовно ціни - 700$ за квадрат? З глузду з'їхали? З такі гроші - можна з цегли побудувати, ще й з утепленням.
Відповісти
Боже,яке страхіття,чому не показали,що всередині?
Відповісти
Перекошені східці - топ
Відповісти
В результаті будинок обійшовся 140х700=98000 доларів. За такі гроші можна купити готовий будинок нормальної форми.
Відповісти
"Це виправдовує засто­сування тонких стін і мілких фун­даментів. " Як можуть бути мілкі фундаменти, коли будинок з підвалом? Крім того, глибина закладання фундаменту не залежить від форми стін, а залежить від ГЛИБИНИ ПРОМЕРЗАННЯ грунту, навантаження і конструкції будівлі та складу грунтів.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні