Підтверджено відкриття найбільш далекого об'єкта Сонячної системи

2
0
Підтверджено відкриття найбільш далекого об'єкта Сонячної системи
Палеонтологи підтвердили відкриття найбільш далекого від Сонця на сьогоднішній день об'єкта Сонячної системи. На об'єкті 2018 AG37, який може бути крижаною карликовою планетою, рік триває близько десяти земних століть, пише N+1.

Про відкриття 2018 AG37 (або FarFarOut) було оголошено в лютому минулого року Скоттом Шеппардом з Інституту Карнегі та його колегами, які займаються пошуками дуже далеких транснептунових об'єктів, в тому числі Дев'ятої Планети, існування якої було передбачене Майклом Брауном і Костянтином Батигіним.

Передбачається, що її маса може дорівнювати 5-10 мас Землі, а знаходиться вона в 300-1000 астрономічних одиницях від Сонця. Групі Шеппарда належить відкриття попереднього рекордно далекого об'єкта 2018 VG18 (або FarOut).

Перші зображення FarFarOut на момент виявлення були отримані за допомогою восьмиметрового телескопа Субару, розташованого на Гаваях.

Щоб підтвердити відкриття, вченим довелося провести додаткові спостереження за об'єктом за допомогою Магелланових телескопів і телескопа Джеміні-Північ, для того, щоб визначити параметри його орбіти.

Планетологам вдалося визначити, що середня відстань від 2018 AG37 до Сонця становить 132 астрономічні одиниці.

Для порівняння, Плутон знаходиться всього в 39 астрономічних одиницях від Сонця. Об'єкт має дуже витягнуту орбіту, перигелій якої лежить в 27 астрономічних одиницях від Сонця, а афелій - в 175 астрономічних одиницях від нашої зірки.

Рік на FarFarOut триває близько однієї тисячі земних років. Передбачається, що витягнуту орбіту об'єкт придбав через гравітаційну взаємодію з Нептуном, орбіту якого він перетинає при русі.

Вчені вважають, що 2018 AG37 може бути крижаною карликовою планетою, оскільки розмір об'єкта, виходячи зі спостерігається яскравості, оцінюється в 400 кілометрів у поперечнику.

На жаль, в пошуках Дев'ятої планети 2018 AG37 допомогти вченим не зможе - їх цікавлять об'єкти, які не потрапляють під гравітаційний вплив Нептуна, такі як Седна або 2012 VP113.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Те що під ногами ще не вивчили, а полізли в космічні далі
Відповісти
Палеонтоло́гія (грец. παλαιοντολογία — «давній»; рос. палеонтология, англ. palaeontology, нім. Paläontologie f) — наука, яка вивчає вимерлі організми, намагається реконструювати за знайденими останками їхній зовнішній вигляд, біологічні особливості, способи живлення, розмноження і таке інше, а також відновити на основі цих відомостей хід біологічної еволюції.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні