Виявилися іноземцями на власній території: українцям заборонили мати землю в Криму

3
-2
Виявилися іноземцями на власній території: українцям заборонили мати землю в Криму
20 березня 2021 року президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким заборонив продавати землю окупованого Криму іноземцям, особам без громадянства та іноземним юридичним особам.

Про це повідомляє видання "РБК".

За даними, на квітень 2020 року більше 11 тисяч земельних ділянок, що потрапляють під дію цього закону, належали іноземцям, більшість з них українці.

ЗМІ інформує, що іноземці мали рік, аби передати кримську землю місцевій «владі». Під «іноземцям» маються на увазі також громадяни України.

У Росреєстрі пояснили, що ділянку, яку не встигли передати на місцевий баланс, примусово продадуть, а колишньому власнику віддадуть кошти за неї. Також гроші за продану землю можуть передати знову таки місцевій «владі» з компенсацією вартості.
Обмеження накладаються на володіння землею в 19 муніципальних утвореннях Криму (всього їх 25). До переліку увійшли земельні ділянки таких районів:
- Бахчисарайського;
- Джанкойського;
- Кіровського;
- Красноперекопського;
- Ленінського;
- Нижнєгорського;
- Раздоленського;
- Сацького;
- Сімферопольського;
- Совєтського;
- Чорноморського.

До переліку також належать прикордонні земельні ділянки міських округів Алушти, Армянська, Євпаторії, Керчі, Сак, Судака, Феодосії та Ялти.

В українському МЗС вже прокоментували цей указ президента Путіна, назвавши його "юридично нікчемним". Речник відомства Олег Ніколенко виданню "Радіо Свобода" заявив, що права українців на землю відновлять одразу після деокупації. Він також зазначив, що цей указ є свідченням російської політики утисків, дискримінації та витіснення громадян України з тимчасово окупованого півострова.

«В найгірших традиціях своїх історичних попередників керівництво Росії фактично продовжує зросійщувати Крим. Указ президента РФ юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України. Після відновлення суверенітету нашої держави в Криму порушені права законних власників на земельні ділянки будуть відновлені», — наголосив Ніколенко.

Росія, за словами речника МЗС, продовжує нехтувати основними нормами та принципами права. Ніколенко також зазначив, що міжнародна спільнота належно оцінить такі дії Кремля, та пообіцяв порушити це питання під час саміту "Кримської платформи".
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Значить треба прийняти "дзеркальний" закон, і заборонити будь-яку діяльність московському бізнесу .
Відповісти
Для читача "Зелений". Дуже цікаво, коли наприклад громадяни Канади, Бразилії, Мексики, США, Великобританії чи ЄС, які мешкають в Україні без так званої посвідки на перебування - претендували і навіть дуже претендували б на отримання земельних ділянок з метою їх оренди, продажу чи для постійного проживання. Щоб з такими громадянами робила після цього влада України - невже роздавала б наліво і направо - землі??? Я надіюсь, що всі вони б також були депортовані з України.
Відповісти
Татари і жиди, першими паспорти РФ отримали, але і від українських не відмовились для отримання пенсій.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні