Захистить від ожиріння і значно подовжить життя: назвали ключову добавку до раціону

0
-5
Захистить від ожиріння і значно подовжить життя: назвали ключову добавку до раціону
Американські вчені шукали простий спосіб для попередження ожиріння і раннього старіння, який дозволив би людям замість суворої дієти дотримуватись звичного раціону. Вони знали, що обмеження споживання з їжею амінокислоти метіоніну є перевіреним способом збільшення тривалості життя у багатьох організмів, зокрема ссавців, повідомляє 24 здоров'я.

Ключем до розробки такого способу стало розуміння, що обмеження метіоніну викликає зниження гормону IGF-1. З попередніх досліджень вчені знали, що добавки селену знижують рівень IGF-1 у щурів, тому стали вивчати його властивості для боротьби з ожирінням.

На першому етапі експериментів вчені розділили мишей в 3 групи:

Раціон першої групи містив нормальну кількість метіоніну.
Друга група – обмежена кількість метіоніну.
В третій групі – гризуни отримували нормальний рівень метіоніну і додатково добавку селену.

Добавка селену повністю захищала від різкого збільшення ваги і накопичення жиру так само, як і у мишей з обмеженим споживанням метіоніну.

Аналізуючи метаболічні маркери в крові цих тварин, вчені побачили різке зниження рівня гормону IGF-1 і гормону лептину, який контролює споживання їжі і витрату енергії.

"Це означає, що споживання селену викликає більшість, якщо не всі ознаки обмеження метіоніну", – йдеться у висновках авторів.

Щоб оцінити ефект селену на тривалість життя, дослідники вирішили провести експеримент з дріжджами. Обмеження метіоніну збільшує їх тривалість життя, а тепер вчені хотіли з'ясувати, чи може селен привести до аналогічних результатів. Виявилося, що може.

Так, вирощені в середовищі з додаванням селену дріжджі збільшили тривалість життя на 62%.

Дослідження свідчить, що короткочасне введення органічних або неорганічних джерел селену забезпечує безліч переваг для здоров'я мишей, де найголовнішим є запобігання ожиріння.

В довгостроковій перспективі добавка селену в раціон також може запобігати віковим захворюванням. Учені припустили, що подібна ефективність селену буде й для людей, однак ці результати ще необхідно перевірити.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні