В Україні хочуть скасувати право на безкоштовні два гектари землі

1
-4
В Україні хочуть скасувати право на безкоштовні два гектари землі
Кабінет Міністрів схвалив законопроект про внесення змін до закону про консолідацію земель сільгосппризначення. Документ передбачає зміни, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 га землі. Про схвалення законопроекту повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан в Telegram в середу, 21 квітня.

Законопроектом пропонується внести зміни до закону Про особисте селянське господарство - пропонують прибрати частину ст.5 про те, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі, на які відповідно до законодавства мають право всі українці.

Це рішення уряду має підтримати Верховна Рада.

Також у законопроекті мова йде про об'єднання ділянок різних власників. При цьому допускається навіть примусове укрупнення - якщо власник невеликого паю не захоче добровільно продати його чи обміняти, це можуть зробити через суд.

"У зв'язку з впровадженням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обігу земель сільгосппризначення виникає необхідність встановлення правил про примусову консолідацію на основі прав власності", - ідеться в пояснювальній записці.

У разі прийняття закону під примусове укрупнення можуть потрапити ті, хто має пай, але не обробляє його. Тобто мова йде про так звані "кинуті" ділянки, зокрема державної і комунальної форми власності. Якщо фермер виявить таку по сусідству зі своїм паєм, він може вимагати від власника продати її або обміняти, зокрема через суд.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Так тим правом міські жителі і не скористалися.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні