Як повернути кошти, коли перерахували не на ту карту

0
-4
Як повернути кошти, коли перерахували не на ту карту
Що варто зробити, коли ви помилково перерахували кошти на іншу карту чи чужий рахунок.

Про це повідомляє Депо.

Що робити, якщо перерахував гроші не на той рахунок

Цивільний кодексу зобов'язує людину, яка через помилковий переказ отримала у власність кошти, негайно повернути їх відправнику. Звісно, таке відбувається вкрай рідко.

Якщо ви вказали у платіжному документі неактивний рахунок одержувача, гроші повернуться до вас автоматично протягом декількох днів.

Якщо ж виявиться, що рахунок є дійсним, процедура з повернення коштів може значно затягнутися.

Гроші перераховано на помилковий рахунок, але вони ще не були списані з вашого рахунку

Якщо ви перерахували гроші, але вони ще не списалися з вашого рахунку, потрібно повідомити про проблему, банк зможе розв'язати питання швидко і без втрат. Для цього треба подати платіжне доручення у довільній формі. Це можна зробити як офлайн, так і у електронній формі.

Гроші вже зараховано на рахунок помилкового отримувача

У такій ситуації повернути гроші складніше, проте не все ще втрачено.

Якщо випадково перерахували гроші за номером телефону, зв'яжіться з отримувачем ваших грошей, повідомте про ситуацію та зазначте час, суму коштів, яку випадково перерахували.

У випадку, коли отримувач ваших коштів не виконує зобов'язань з повернення майна, набутого неналежним чином, спираючись на 83 главу Цивільного кодексу маєте повідомити його про необхідність це зробити за допомогою повідомлення про вручення вимоги факсом або електронною поштою.

Якщо гроші перераховували за номером карти або рахунку, зверніться спочатку до банку. Скоріш за все, у такій ситуації банк вам навряд чи допоможе, але варто спробувати. По-перше, якщо зробити це оперативно, то можна дізнатися, чи зараховано вже кошти, чи вони ще знаходяться на вашому рахунку. Ви маєте право написати заяву про повернення коштів, проте банк не зобов'язаний задовольняти ваші вимоги.

Раптом неналежний отримувач гроші повертати не хоче, а банк не може вам допомогти, то у таких випадках доведеться звернутися до суду із позовом про витребування майна до отримувача коштів. Привід для звернення – стаття 536 Цивільного Кодексу України. Разом із тим ви маєте право вимагати відсотки за користування коштами.

Повернути гроші у такому випадку за допомогою банку можна, якщо доведете злочинні наміри випадкового отримувача. Але коли йдеться про шахрайські схеми, працює зовсім інших механізм.

Що робити, якщо вам випадково перерахували гроші

Важливо не потрапити до шахраїв, адже існують і такі схеми, при яких зловмисник спеціально перераховує гроші, аби потім взяти більше. Краще звернутися до банку і у письмовій формі зареєструвати факт отримання грошей від невідомої особи. У заяві слід вказати дату надходження, суму, дані платника, якщо вони будуть доступні. Банк має зафіксувати факт неналежного платежа, що потім допоможе уникнути проблем.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні