Що робити, якщо не можеш швидко заснути: корисні поради

4
Що робити, якщо не можеш швидко заснути: корисні поради
На всіх інколи нападає безсоння. Найчастіше сон не йде перед важливими подіями або днями, коли потрібно дуже рано прокидатися.

Існують певні правила та техніки, які допоможуть вам побороти безсоння та швидко заснути.

Що робити, якщо довго не можеш заснути – дізнавалися Факти ICTV.

Афірмації та візуалізація

Афірмація — коротка фраза, що містить вербальну силу. Ви маєте сформувати своє бажання у коротку, але сильну фразу (в теперішньому часі). Наприклад, Я купив авто, Я впевнена та успішна людина, Я легко знаходжу спільну мову з новими людьми, Моє життя наповнене позитивом тощо.

Афірмація повинна уособлювати ваше бажання. Доведено, що ці фрази стимулюють позитивні зміни у житті людини. Тому ви не лише зможете швидко засинати, а й зміните своє життя на краще.

Афірмації і візуалізації – простий та перевірений спосіб для швидкого поринання у сон. Якщо ви кілька годин намагаєтесь заснути, але не виходить:

1. Ляжте у зручній позі.

2. Розслабте усе тіло – ви повинні ніби поринути у ліжко.

3. Зосередьтеся на своїх думках.

4. Одноманітно та спокійно проговорюйте в голові афірмації.

Якщо ви не заснете, починайте візуалізувати якісь ситуації та події, які ви хочете втілити у реальне життя. Наприклад, уявляйте, як заходите до власної нової квартири, або як сідаєте у нове авто, або як вас підвищують. Це може бути будь-що.

За 15-20 хвилин таких маніпуляцій мозок почне поступово відключатися, поринаючи в сон.

Техніка для розслаблення

Якщо у вас підвищена тривожність, ви можете спробувати методику поступового розслаблення м’язів. Крім заспокійливого ефекту, її можна використовувати також і для того, щоби швидше заснути.

Отже, аби виконати вправу:

1. Напружте кожну групу м’язів тіла – розпочинайте з зони обличчя та рухайтесь вниз по тілу до ніг.

2. У напруженому стані лежіть 5-10 секунд.

3. Поступово починайте розслаблятися – ви можете робити це з обличчя, рухаючись до ніг.

4. Після повного розслаблення тіло має бути ніби ватним. Почекайте 20 секунд.

5. Виконуйте вправу, допоки не відчуєте, що вас хилить у сон.

Ви можете заснути незабаром після того, як закінчите вправу або ж ще під час її виконання.

Дихальні практики

Насправді правильне дихання та різноманітні вправи можуть позитивно вплинути не лише за сон, а й на загальне самопочуття.

Для того, аби швидко заснути, користуйтесь практикою 4-7-8. Цей метод створений доктором Ендрю Вейлом та спрямований на використання контрольованого дихання, яке сприятиме розслабленню організму.

Виконання техніки дуже просте:

1. Спокійно вдихайте носом впродовж 4 секунд.
2. Затримайте дихання на 7 секунд.
3. Не поспішаючи, видихайте ротом впродовж 8 секунд.

Описана процедура вважається одним вдихом, її варто повторити ще тричі. Поринути у сон ви можете просто під час виконання техніки.

Кілька рекомендацій

1. Не дивіться на годинник. Якщо ви будете рахувати, скільки годин вам залишилось до пробудження, заснути буде вдвічі складніше.
2. Аби швидше заснути, розслабляйте тіло – від пальців ніг до потилиці.
3. За годину до сну не користуйтеся телефоном, комп’ютером чи телевізором. Краще почитайте книгу.
4. Уникайте вживання кофеїну перед сном – за 5-6 годин до вкладання не варто їсти чи пити напої, які мають у складі кофеїн.
5. Зробіть свою спальню та ліжко затишним і комфортним.
6. Аби швидше заснути, слухайте приємну музику чи звуки природи.
7. Вмикайте собі аудіокниги та уважно слухайте зміст – цей спосіб дійсно може допомогти.
8. Складіть постійний графік сну – якщо ви будете лягати та прокидатися в один і той самий час кожного дня, ваш режим сну налагодиться і ви будете дуже швидко засинати.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
У мене постійно проблеми зі сном були, а останні півтора роки це стало явною проблемою. Я пішла в аптеку та купила Альпетонін. Хороший засіб, щоб відновити режим сну і відчувати себе вранці бадьорою і відпочившою))) немає звикання, і як снодійне не рубає в сон весь день тому що мелатонін у складі.
Відповісти
Після 40 років почалася така проблема, що могла о 5 годині ранку прокинутися і ніяк не засипалося. З Альпетоніном проблема вирішилася. Таблетки дозволяють мені спати повноцінно, не прокидаючись раніше. І найцікавіше, що ефект зберігається i після відміни препарату.
Відповісти
Мені Альпетонін допомагає виспатися, коли треба. Коли почуваюся втомленою і починаю погано спати ночами, приймаю цей засіб. Одна таблетка дає можливість мені добре відпочити і вранці почуваюсь бадьоро)
Відповісти
Кожній людині просто необхіден здоровий та повноцінний сон. Коли з'являється безсоння, організм страждає та дає збій. Я знаю по собі. Тому коли почалися проблеми із засинанням, я відразу до терапевта звернулася за допомогою і він мені Альпетонін призначив курсом. Від безсоння я незабаром позбулася.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні