Ринок житла в Україні впав: скільки коштує купити та орендувати квартиру

0
Ринок житла в Україні впав: скільки коштує купити та орендувати квартиру
Ринок оренди житла в Україні наразі нестабільний, в основному він працює за рахунок переселенців. При цьому ціни значно знизилися. Стан ринку цілком залежить від воєнної ситуації.

Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL аналітик компанії SV Development, експерт із нерухомості Сергій Костецький. "Ринок оренди зараз дуже специфічний, нестабільний. Звичайно, угоди є, але це взагалі не про заробити. Тобто зняти зараз двокімнатну квартиру за 5 тис. грн взагалі можна без проблем. Пропозицій на людину наразі уже близько 60, ми підраховували. І ціни мінімальні", – сказав він.

За словами Костецького, якщо говорити про доларовий еквівалент, то вартість оренди впала на 35% порівняно з довоєнним періодом. У деяких випадках фіксується різниця у кілька разів.

"Здебільшого, звичайно, переселенці, біженці винаймають квартири. Але ринок оренди дуже нестабільний. Тому що зараз здати квартиру в оренду довгостроково, наприклад, і знати, що там людина житиме і не виїде звідти – дуже складно. Плюс ще пару місяців тому варіант "не хочу квартиру біля трансформаторної бази чи ТЕЦ", такого навіть не було, а зараз це все проглядається", – додав фахівець.

Також Костецький зазначив, що наразі не можна виділити якесь певне місто чи регіон, де найбільше винаймають квартир. Якщо раніше Львів вважався таким собі форпостом безпеки в Україні, то зараз російські обстріли досягають і його.

"За великим рахунком обстрілюють абсолютно всі регіони України. Якщо раніше Львів вважався таким "островом благополуччя", то зараз і Київ обстрілюють, і Львів тощо. Тому переселенці із Запорізької, Харківської, Херсонської областей, які перебували під окупацією, вони переселяються туди, куди їм комфортніше. Комусь комфортно в Дніпро, комусь у Київ, Львів та ін. Не можу сказати, що є якісь такі місця, які б були захищені", – зазначив експерт.

Тому, вказав Костецький, на ринок оренди в Україні зараз безпосередньо впливає військова ситуація. Тобто коли є прильоти в якійсь й із областей – люди їдуть звідти до інших регіонів.

"Тому це не про заробіток. Тут самі орендодавці вже не намагаються там щось заробити, зараз у них головне завдання перечекати цей період, що з часом все буде гаразд. І це на рівні, що хоч хтось є, щоб комуналку було сплатити", – підсумував аналітик.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
8

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні