Що робити якщо ви постійно відчуваєте втому та сонливість

0
Що робити якщо ви постійно відчуваєте втому та сонливість
Розповідаємо про шість лайфхаків, які допоможуть боротися з недугою та зарядитися бадьорістю, інформує Ukr.Media.

Іноді буває так, що цілими тижнями, а то й місяцями відчуваєш сонливість і втому. Здавалося б, поспи - і все пройде. Але часто лише відпочинком питання не вирішити. Тоді на допомогу прийдуть наступні поради.

Правильне харчування

Для того, щоб бадьоро та енергійно проводити свій день, необхідно приділити увагу правильному харчуванню. Насамперед це означає відмову від жирної, важкої, швидкої та вуглеводної їжі. Натомість необхідно вживати більшу кількість свіжих овочів і фруктів, білкових продуктів, злакових культур і горіхів. Такий раціон дозволить зміцнити організм та подолати сонливість.

Однак правильне харчування не обмежується лише вибором продуктів. Важливу роль і режим. Регулярне помірне споживання їжі допомагає підтримувати бадьорість та енергію протягом усього дня. Тому не варто пропускати сніданок, який є найважливішою та корисною щоденною трапезою, а їжу слід вживати невеликими порціями через певні проміжки часу.

Правильний підхід до роботи

Не перевантажуйте себе роботою. Намагайтеся розподілити свої завдання на робочий день і не забувайте робити перерви: вони допомагають зберегти концентрацію та ефективність, а також знижують ризик виникнення втоми та сонливості.

Фізична активність

І нехай здається, що спорт тільки втомлює, насправді він допомагає відчувати себе бадьоро та приносить багато користі здоров'ю. Навіть невелика фізична активність може покращити самопочуття та настрій. Наприклад, кілька хвилин розминки вранці зарядять енергій на цілий день і допоможуть упоратися зі втомою та стресом. Біг, плавання або йога здатні покращити кровообіг та підвищити рівень ендорфінів, а також зміцнити імунітет.

Регулярний сон

Не менш важливим фактором у боротьбі з віками, що вічно злипаються від втоми, - регулярний сон. На думку експертів, лягати в ліжко потрібно в той самий час щодня, щоб організм звик до такого режиму і міг налаштуватися на відновлення сил. Регулярний відпочинок сприяє підвищенню працездатності та бадьорості протягом дня, а вихід на заздалегідь закладений ритм забезпечує більш глибокий та якісний сон. Однак не варто забувати, що люди потребують різної його тривалості: комусь стандартних семи-восьми годин може бути недостатньо для повноцінного відпочинку. Тому важливо звертатися до відчуттів та знаходити свій оптимальний режим сну, щоб отримувати від нього максимальну користь.

Регулярне розслаблення

Регулярні паузи в роботі, медитація, йога - все це допомагає розслабитися та зняти стрес, який може спричинити втому. Займайтеся хобі, спілкуйтеся з друзями та близькими, слухайте музику або просто відпочивайте у тиші - це допоможе вам зняти напругу та налагодити психічну рівновагу.

Дотримання водного балансу

Не забувайте пити достатньо рідини протягом дня, щоб підтримувати свій організм у хорошій формі. Вода необхідна для багатьох процесів у тілі, включаючи регулювання температури, змащування суглобів та транспортування поживних речовин та кисню до клітин. Рекомендована кількість води, яку потрібно випивати протягом дня, коливається в діапазоні від півтора до двох літрів, але може змінюватись залежно від віку, статі, фізичної активності та інших факторів. Наприклад, якщо ви займаєтеся спортом або живете у спекотному кліматі, вам може знадобитися більше рідини. Не забувайте пити та стежте за своїми потребами, щоб ваш організм міг функціонувати у кращому вигляді.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні