НБУ випустив нову пам’ятну монету: як вона виглядає. ФОТО

0
НБУ випустив нову пам’ятну монету: як вона виглядає. ФОТО
Національний банк України (НБУ) представив нову монету, присвячену українським дітям.

Презентація відбулася у Міжнародний день захисту дітей під час конференції "UA: Війна. Недоспівана колискова", повідомляє регулятор.

"Для кожної нації діти - це скарб та майбутнє. Саме про це ми думали, створюючи наші нові пам'ятні монети. Це - наша присвята українським дітям, не лише тим, які вже народилися, а й майбутнім поколінням, які ще народяться у вільній та незалежній Україні", - сказав заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Який вигляд має монета
Монета "Народжений в Україні" має два варіанти, вони виготовлені зі срібла та нейзильберу. Номінал обох монет - 5 гривень.

На аверсі зображена картина, наповнена народним колоритом, "Колискова" - батьківський будинок в оточенні мальв і рушників, який символізує домівку, колискову та продовження роду.

На реверсі - картина "Зв'язок". На тлі стилізованого всесвіту малюк-космонавт, який нерозривно пов'язаний пуповиною з матір'ю-Україною.

Обидві картини, використані в ескізах, належать пензлю відомого українського художника Олега Шупляка. Скульптори: Анатолій Дем'яненко, Володимир Атаманчук.

Маса дорогоцінного металу складає 15,55 г.

Коли та де можна придбати монети
Пам'ятні монети можна придбати від 5 червня в інтернет-магазині НБУ, а також у банках-дистриб'юторах: Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк, Приватбанк.

Тираж срібних монет - 5 тисяч штук, із нейзильберу - 75 тисяч штук. Монети у сувенірній упаковці.

Нагадаємо, українці отримали нову монету, яка нагадуватиме про подвиг кожного тероборонівця.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні