Чому не можна бажати «‎приємного апетиту»‎

0
Чому не можна бажати «‎приємного апетиту»‎
Вислів "смачного" багато хто каже за звичкою, навіть не замислюючись про сенс цього словосполучення. Його зазвичай говорять перед їжею - це як сигнал про те, що можна починати їсти. Насправді з цим виразом не все так просто.

Про це пише Styler.

Походження та етикет побажання "смачного"
В історії ситуація склалася так, що перед прийманням їжі люди читали молитву, висловлюючи вдячність Богу за наявність страви на столі та просячи небесне благословення на їхню трапезу.

Однак з приходом радянської влади релігійна тематика була заборонена, а образ Ісуса Христа став небажаним. В результаті замість цього, вживання французького виразу «bon appetit» ("приємного апетиту") стало популярним, що передавало побажання приємної трапези.

Згідно з етикетом, вислів "смачного" повинен вживати лише той, хто готував їжу. Це вважається запрошенням для гостей або членів сім'ї брати участь у трапезі та насолоджуватися нею.

У будь-якому іншому контексті це висловлювання вважається невідповідним. Психологи наголошують, що ця фраза може сприйматися як порушення особистих кордонів, оскільки вона вторгається в особистий простір людини, буквально заглядаючи їй в рот.

Що кажуть езотерики
Езотерики також не підтримують такі вислови, оскільки це може спричинити протилежний ефект.

За їхніми словами, виразом "приємного апетиту" ви ризикуєте привернути до людини проблеми з травленням або навіть втратити їй апетит зовсім.

Особливо негативний вплив такі слова здійснюють, коли вони звучать нещиро. В такому випадку це не лише прояв поганих манер, а й може передати погану енергетику до людини.

Як можна більш ввічливо побажати людині смачного?
Експерти з питань етикету рекомендують замінити загальнопоширену та невідповідну фразу "приємного апетиту" ввічливими альтернативами, такими як "будь ласка" та "насолоджуйтесь". Ці вислови ніжно вказують на початок трапези, не перетинаючи особисті межі співрозмовника.

Використовуючи ці слова, ви все одно передаєте запрошення почати трапезу, але в більш поважній манері, яка визнає особистий простір людини. Якщо вам близька ця думка, без вагань переймайте її. Це може бути корисним для всіх учасників процесу.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні