Скільки треба спати щодня, щоб довше прожити

0
Скільки треба спати щодня, щоб довше прожити
Регулярне недосипання впливає на весь організм. В першу чергу страждає робота мозку, в результаті чого виникають проблеми з концентрацією, пам'яттю і вираженням емоцій.

Про це пише gazeta.ua.

Враховуючи важливість нічного відпочинку для психічного і фізичного здоров'я, доктор Даніель Кріпке і його дослідницька група з Каліфорнійського університету вирішили з'ясувати, скільки годин сну на добу б оптимальними для людини.

У дослідженні, яке тривало шість років за участю більше одного мільйона добровольців, вчені прийшли до висновку, що найкраще спати сім годин добу.

За словами фахівців, така кількість годин виявилася пов'язана з довголіттям і запобіганням ризику передчасної смерті. Більш того, з'ясувалося, що сон більше семи годин був пов'язаний з меншою тривалістю життя. Також вчені встановили, що нічний відпочинок, який триває менше 5,5 годин, вкрай негативно позначається на здоров'ї.

До недосипання віднесли і сон менше семи годин на добу в цілому.

"Наприклад, якщо недосипати дві години щоночі, через тиждень у вас буде 14 годин недосипання. "Гра в доганялки" або більш тривалий сон у вихідні дні може порушити режим неспання, що також негативно відіб'ється на здоров'ї", - попередили експерти.

Національні інститути здоров'я США (NIH) виділяють дві основні фази сну: швидку (REM) і повільну (не-REM). Остання відома як "глибокий сон", в той час як під час першої людина якраз і бачить сни.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні