Хто може отримати відстрочку з 1 травня: правила нового законопроекту

0
Хто може отримати відстрочку з 1 травня: правила нового законопроекту
Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449, який набуде чинності з 18 травня. За новими правилами відстрочку від мобілізації можуть отримати тільки певні категорії громадян.

Про це пише УНІАН.

Відстрочка від мобілізації 2024 по догляду за інвалідами та літніми людьми
Новий законопроєкт про мобілізацію набуде чинності 18 травня, а це означає, що всі чоловіки з 18 до 60 років зобов'язані прийти в ТЦК, щоб уточнити свої дані. Проте новий законопроєкт про мобілізацію в Україні регулює не тільки правила мобілізації, а й відстрочки від служби. Запам'ятовуйте, яка вона буває і хто може її оформити:

Відстрочка від мобілізації по догляду за літньою людиною

Для тих, хто зайнятий постійним доглядом за хворим членом сім'ї, або за батьками дружини, або у них немає інших працездатних членів сім'ї, які зможуть доглядати за ними.

Відстрочка від мобілізації по догляду за інвалідом

Для тих, хто має дружину з інвалідністю I або II групи і для тих, чия дружина - інвалід III групи, якщо діагноз поставлено внаслідок онкологічного захворювання, відсутності кінцівок, кистей рук, стоп ніг. Також сюди належать випадки наявності в особи з інвалідністю ІІІ групи онкологічного захворювання, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.

Вона ж доступна і громадянам України, які мають одного зі своїх батьків або батьків дружини з інвалідністю І чи ІІ групи. Умовою є відсутність інших осіб, які не є військовозобов'язаними та зобов'язані їх утримувати. Виняток - такі особи самі є інвалідами, їм потрібен постійний догляд. Також виняток діє, якщо особи перебувають під арештом або відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі.

Третій варіант - відстрочка для членів сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайнятих постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення, або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком МСЕК або ЛКК закладу охорони здоров'я). За відсутності членів сім'ї першого та другого ступенів споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

Відстрочка від мобілізації 2024 для батьків та опікунів дітей

Відстрочка від мобілізації доступна і для тих громадян України, які мають "особливих" дітей, а також для тих, хто оформив опікунство над такими дітьми, а саме:

• жінки та чоловіки, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років, крім тих, хто за рішенням суду є боржником з аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;

• жінки та чоловіки, які мають дитину віком до 18 років, якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим або відбуває покарання в місцях позбавлення волі;

• жінки та чоловіки, які самостійно виховують та утримують дитину за рішенням суду;

• жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, особливо якщо вони виховують дитину, хвору на тяжкі хвороби, але якій не встановлено інвалідність;

• жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I або II групи;

• усиновлювачі, на утриманні яких перебуває дитина, яка до моменту усиновлення була дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, віком до 18 років;

• опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебуває дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, віком до 18 років;

• жінки та чоловіки, які мають дитину віком до 18 років і чоловіка, що проходить військову службу.

В окрему категорію, яку виокремлює новий законопроєкт про мобілізацію, потрапляють опікун особи, визнаної судом недієздатною, чоловік, заброньований на період мобілізації та воєнний час за органами державної влади, і ті, кого визнано інвалідом або тимчасово непридатним до військової служби за висновком ЛКК через стан здоров'я терміном на 6-12 місяців.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні