Біля ЗАЕС росіяни знищили станцію радіаційного моніторингу

0
Біля ЗАЕС росіяни знищили станцію радіаційного моніторингу
На території ЗАЕС, яка перебуває під російською окупацією, зруйнована станція зовнішнього радіаційного моніторингу.

Про це розповів генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, пише Радіо Свобода.

«Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) повідомила (МАГАТЕ – ред.), що станцію зовнішнього радіаційного моніторингу було зруйновано внаслідок обстрілу та пожежі цього тижня, що ще більше знизило ефективність її можливостей за межами майданчика для виявлення та вимірювання будь-яких радіоактивних викидів під час надзвичайної ситуації», – каже Гроссі.

Він підкреслив, що «це ще більше знизило можливості виявляти та вимірювати будь-які радіоактивні викиди під час можливої надзвичайної ситуації на ЗАЕС».

У МАГАТЕ кажуть, що зв’язок із розташованою приблизно за 16 кілометрів на південний захід від АЕС станцією моніторингу втратили у понеділок удень, 24 червня. Через обстріли команда не змогла отримати доступ до місця, щоб підтвердити пошкодження.

У МАГАТЕ зазначили, що «з 14 станцій радіаційного моніторингу в 30-кілометровій зоні навколо ЗАЕС чотири повністю втрачені, а ще деякі не працювали в різні періоди часу через пошкодження».

Гроссі вказав, що «робота зовнішнього обладнання радіаційного моніторингу є важливою частиною ядерної безпеки в усьому світі».

«Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС, але вона є частиною безперервної ерозії низки заходів безпеки під час війни, що залишається джерелом глибокого занепокоєння», – зазначив він.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні