Hard skills: що це таке простими словами, приклади, як розвинути самостійно та на курсах у 2024 році*

0

Під час будівництва будинку насамперед закладають фундамент. Без надійної основи стіни та дах обрушаться, і будівля розвалиться як картковий будиночок. Те саме відбувається у професії. Щоб влаштуватись на роботу, потрібні базові знання та навички, які стануть фундаментом успішної кар'єри. Такі вміння називаються hard skills, що в перекладі з англійської означає «жорсткі навички». Разом із представниками спільноти UDC розберемо що таке Hard skills.

hard skills

Що таке hard skills

Термін hard skills з'явився у 60-х роках XX століття. Американські експерти розробляли науковий підхід до навчання військовослужбовців та виділили два види компетенцій: жорсткі навички, які потрібні при роботі з машинами, та м'які навички, необхідні для роботи з людьми та паперами. Поступово терміни перейшли з військової справи до психології, бізнесу та кар'єрного консультування. 

Сьогодні hard skills — це базові навички, які потрібні кожної професії. Перекладач обов'язково знає іноземну мову, а журналіст уміє писати тексти.

Коли кандидат влаштовується на роботу, наймач насамперед перевіряє його hard skills. Наприклад, якими інструментами та методами володіє співробітник, чи має профільну освіту і потрібний досвід. За даними дослідження Національного дослідницького університету «Вища школа економіки», попит на ті чи інші професійні навички зустрічається у 42% вакансій.

Корисні факти про hard skills 


























Hard skills купують у науковому та професійному середовищі



Жорсткі навички закладаються у навчальних закладах, на курсах чи стажуваннях. Окремі вміння освоюють за підручниками та практичними вправами, інші переймають від досвідчених колег. 



Щоб опанувати hard skills, потрібно докласти розумових зусиль



Коли мозок освоює професійні навички, він задіює ліву півкулю мозку, тренує пам'ять, увагу та логічне мислення. 



Hard skills можна підтвердити та виміряти



Здобувач підтверджує жорсткі навички за допомогою диплома навчального закладу, сертифіката про проходження курсу або портфоліо з кейсами та прикладами робіт. Для деяких навичок виділяють різні ступені володіння. Наприклад, можна знати англійську мову на рівні Elementary або Advanced, працювати з комп'ютерними програмами на базовому або професійному рівні. 



Роботодавець може перевірити hard skills



Співробітник демонструє професійні навички не лише під час роботи. Роботодавець може заздалегідь перевірити їх на співбесіді. Наприклад, попросить ваш диплом, дасть тестове завдання або призначить випробувальний термін.



Hard skills не губляться і зростають разом із досвідом



Чим довше співробітник працює за професією, тим краще його жорсткі навички.



Приклади hard skills 


Жорсткі навички схожі в межах одного професійного середовища, але відрізняються для окремих професій. Наприклад, у якій галузі права не працював би юрист, він повинен знати законодавство. Лікарю розбиратися у законодавчих тонкощах необов'язково, натомість йому потрібні знання медицини. Розберемо які навички потрібні представникам сучасних професій. 


Hard skills маркетолога


Маркетологу необхідні певні навички, які допомагають йому ефективно виконувати свої обов'язки та досягати поставленої мети. Ось ключові хард скіли маркетолога:



  1. Аналіз даних: Вміння працювати з великими обсягами даних, інтерпретувати їх та робити висновки на основі аналізу. Включає роботу з Google Analytics, Excel, BI інструментами.

  2. SEO (Пошукова оптимізація): Знання принципів та методів оптимізації сайтів для пошукових систем, включаючи підбір ключових слів, створення SEO-контенту, технічну оптимізацію та роботу із зовнішніми посиланнями.

  3. SMM (Маркетинг у соціальних мережах): Розуміння принципів просування в соціальних мережах, створення та управління рекламними кампаніями, аналітика та робота з контентом.

  4. Контент-маркетинг: Навички створення та розповсюдження контенту, який залучає та утримує цільову аудиторію. Включає копірайтинг, ведення блогів, створення відеоконтенту та інфографіки.

  5. E-mail маркетинг: Вміння створювати ефективні email-розсилки, робота з платформами для автоматизації розсилок, сегментація бази даних та аналіз результатів кампаній.

  6. Реклама (PPC): Навички налаштування та управління контекстною рекламою (наприклад, Google Ads), а також рекламою в соціальних мережах (Facebook Ads, Instagram Ads).

  7. Управління проектами: Вміння планувати, організовувати та контролювати маркетингові проекти, дотримуючись термінів та бюджету.

  8. UX/UI дизайн: Базові знання в галузі користувальницького досвіду та інтерфейсу користувача, вміння працювати з дизайнерами для створення ефективних і зручних для користувача рішень.

  9. CRM-системи: Вміння працювати з системами управління взаємовідносинами з клієнтами (наприклад, Salesforce), сегментація аудиторії та управління взаємодіями.

  10. Основи програмування: Базові навички в HTML, CSS та JavaScript можуть бути корисними для більш тісної співпраці з веб-розробниками та розуміння технічних аспектів роботи сайту.


Ці навички допоможуть маркетологу ефективно планувати та реалізовувати маркетингові стратегії, аналізувати результати та адаптуватися до змін ринку. Також рекомендую вивчити словник маркетолога https://ukrainiandigital.com/category/dictionary/ у якому описуються багато спеціалізованих термінів та понять. 


Hard skills менеджера


Управитель будь-якого рівня повинен вміти організувати процес роботи: давати завдання, планувати час та контролювати результат. Для цього менеджер вивчає цикли керування.


Щоб мотивувати співробітників, керівник створює комфортне робоче середовище. Він знає, кому і які завдання делегувати, хто впорається краще і швидше.


Hard skills аналітика


Аналітик — це фахівець зі збору та обробки даних. Він працює з великими обсягами інформації, аналізує та інтерпретує показники, щоб потім сформувати з них наочний звіт. Завдяки роботі аналітика керівники бізнесу ухвалюють рішення на основі точних показників.

Hard skills дизайнера

Щоб створити естетичний та ефективний проект, дизайнер повинен вміти працювати з різними графічними програмами та володіти дизайнерськими інструментами. 

Hard skills вчителя

Професійні навички допомагають вчителю проводити заняття та передавати знання учням. Досвідчений педагог досконало знає предмет, якому навчає, враховує особливості вікової психології та володіє різними методиками викладання. Крім того, він уміє складати навчальні програми та плани виховної роботи.

Розвиток hard skills 

Жорсткі навички допомагають працівникові побудувати кар'єру. Чим більше професійних умінь, тим простіше йому домогтися підвищення або влаштуватися на іншу роботу.

Отримання потрібних hard skills не обмежується стінами вузу. Можна проходити додаткове навчання або розвивати навички самостійно.

Методи самостійного розвитку

Було отриманої «корочки» про освіту недостатньо, щоб успішно працювати. Або хочеться змінити сферу діяльності, не витрачаючи років на навчання. У цих випадках професійні навички краще розвивати самостійно.

Щоб освоїти нові hard skills, знадобляться сили, час та висока мотивація. Почати можна з читання книг, перегляду вебінарів та лекцій за фахом. Так ви закладете теоретичну базу знань і почнете краще орієнтуватися в темі. 

У професійних колах часто організовують конференції, семінари та форуми. Відвідуйте подібні заходи, щоб обмінюватися досвідом із колегами та бути в курсі новин галузі. 

Відточити практичні навички допомагають стажування та майстер-класи. Наприклад, можна влаштуватися стажистом у приватну компанію або стати волонтером у некомерційній організації. Ви на практиці потренуйтеся виконувати різні завдання та додайте приклади робіт у портфоліо. 

Навчання hard skills на курсах у 2024 році

Ще один спосіб покращити або освоїти нові hard skills — навчатись на профільних курсах. Багато програм включають стажування під керівництвом досвідченого наставника, а після закінчення навчання видають сертифікат, який підтверджує кваліфікацію. 

За допомогою курсів можна вивчити іноземну мову, щоб спілкуватися із закордонними партнерами, використовувати в роботі іноземну літературу або інтернет-ресурси.

Ще одна жорстка навичка, яку варто розвивати, це вміння працювати на комп'ютері. За даними згаданого вище дослідження НДУ ВШЕ, у 50% оголошень про роботу від кандидатів потрібна комп'ютерна грамотність.

Офісним співробітникам знадобляться курси з роботи в текстовому редакторі, таблицях з базами даних, дизайну презентацій. Додаткові навчання дозволять освоїти професійні програми, наприклад, 1С або Adobe Photoshop. 

Навчитися керувати людьми та проектами допоможуть курси менеджменту. Навчання розвиває вміння мислити стратегічно, аналізувати та шукати рішення.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні