Деяким українцям заборонять керувати авто: що сталось

2
Деяким українцям заборонять керувати авто: що сталось
Позбавити водія права на керування автомобілем в Україні можуть не лише за порушення правил дорожнього руху, але про це знають далеко не всі українці. Тому ситуації, коли після зупинки транспортного засобу представниками поліції водій раптово стає пішоходом, викликають у громадян протест та звинувачення в бік поліцейських щодо перевищення ними повноважень.

Юристи "Дорожнього адвоката" пояснили, у кого поліція може забирати права на законних підставах, і мобілізація тут ні до чого.

"Стала поширеною практика вилучення на місці зупинки посвідчень водія черезнесплату аліментів. При цьому водії дізнаються про обмеження у праві керування від інспектора на місці зупинки", – зазначили юристи.

В яких випадках поліція забирає права у боржників
Адвокати нагадали, що стаття 71 Закону "Про виконавче провадження" передбачає, що державний виконавець може постановити обмежити громадянина у праві на керування автомобілем навіть без його відома, якщо він має заборгованість по аліментах більш ніж за чотири місяці.

Така постанова не пізніше наступного дня після винесення надсилається боржнику поштою. Але від моменту винесення інформація про обмеження прав з'являється у поліцейській базі. Тому час від часу трапляються ситуації, коли боржник ще не отримав сповіщення, але був зупинений представниками поліції й на підставі наявної інформації про виконавче провадження у базі поліції позбавлений водійського посвідчення на місці зупинки.

Ба більше, незнання про обмеження своїх прав не допоможе водію уникнути відповідальності за порушення постанови виконавчої служби.

Відповідальність за порушення постанови про обмеження прав
Частина 3 ст. 126 КУпАП передбачає у таких випадках додаткове позбавлення водія права на керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Якщо постанову виконавчої служби про позбавлення прав за несплату аліментів скасовують практично одразу після погашення заборгованості, то після вилучення прав у боржника поліцією проблем буде набагато більше.

По-перше, справа буде розглядатися у суді, який і прийматиме рішення про подальше позбавлення громадянина права на керування автомобілем.

По-друге, після закінчення терміну обмеження прав так просто повернути своє водійське посвідчення не вдасться. Перш ніж знову сісти за кермо, водієві доведеться пройти медогляд на придатність до керування та повторно скласти теоретичний та практичний іспит у поліції.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
типово для УРКАїнської дермократії : ми тебе обляпаємо заочно, а ти потім відмивайся
Відповісти
"Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного частиною п’ятою статті 74 цього Закону, для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені.
Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів."
ОТЖЕ, поки виконавець не впевниться, що боржник одержав постанову про обмеження права керування авто, він НЕ МАЄ ПРАВА направляти її до виконання і вносити до АСВП
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні