В Україні змінили правила переказу з картки на картку

0
В Україні змінили правила переказу з картки на картку
В Україні з 1 жовтня НБУ введе ліміт на перекази з картки на картку. Це обмеження активно обговорюють уже впродовж кількох місяців. Регулятор після низки пропозицій змінив свої анонсовані правила. По-перше, ліміт місячної суми, яку можна відправити з картки на картку, становитиме 150 тис. грн (планували 100 тис. грн). По-друге, обмеження щодо кількості операцій скасували (деякі банки їх ввели за власним бажанням).

Про це пише OBOZ.UA.

Ліміт має допомогти боротися зі схемами ("дропами"). Але цього може бути замало
"За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують вказану суму (150 тис. грн. – Ред.). Отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність", – зазначають у НБУ. Були певні побоювання, що обмеження завадять донатити, але ліміт не буде застосовуватись для рахунків волонтерів.

А ось ті, кому ліміт дійсно має створити проблеми, – це "дропери". Деякі українці продають свої карткові рахунки для того, щоб їх використовували для відмивання великих сум. Через рахунки одного дропера може проходити за рік мільйони гривень. Банки мають зупиняти підозрілі операції, однак не завжди з цим справляються.

"На ТСК (тимчасова слідча комісія. – Ред.) заслухали Кіберполіцію щодо "дропів". Як це використовується в різних видах злочинів. Три напрями застосування: онлайн-казино, продаж цигарок, наркотиків та зброї (у даркнеті), шахрайство. Втрачаємо (за даними Кіберполіції) не менш ніж 1 млрд податків", – зазначив голова парламентської ТСК Ярослав Железняк.

Дроп-схеми використовують:
- тіньові (або нелегальні) ринки: від продажу контрафакту до наркотиків і зброї;
- шахраї: вони збирають на дроп-рахунки кошти своїх жертв;
- ті, хто намагається уникнути оподаткування: наприклад, деякі гравці азартного ринку.

Дроп-схеми використовують майже в усіх країнах світу, однак в Україні за останні роки вони набули значних масштабів. Зміни, які озвучив Нацбанк, підтримав і Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, і більша частина експертного середовища, і правоохоронці.

Питання є тільки щодо того, чи достатньо цих змін. Заступниця директора Асоціації міжбанківської платіжної системи ЄМА Олеся Данильченко впевнена: встановлення ліміту недостатньо. Це дійсно ускладнить схему, однак не унеможливить її. У НБУ анонсують і ще певні зміни (детальніше про них читайте далі).

Отже, для 98% українців з жовтня, коли правила переказів із картку на картку посилять, нічого не зміниться. А решта 2% втратить можливість щомісячно переказувати понад 150 тис. грн. При цьому ліміт не застосовується у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта та до переказів юридичних осіб. Операції за реквізитами IBAN не обмежуються.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні