У Польщі колишню військову ЗСУ «поховали» живцем

0
У Польщі колишню військову ЗСУ «поховали» живцем
У столиці Польщі розмістили стенди із зображенням українських воїнів, в тому числі загиблих, із вирізаними обличчями, щоб бажаючі могли підставити туди своє та сфотографуватися. Одну військову взагалі заживо поховали.

Всі деталі кричущого скандалу читайте в ексклюзиві ТСН.

У Польщі просто посеред Варшави встановили стенди із зображеннями українських військових, в тому числі загиблих.

Замість їхніх облич – дірки, щоб люди могли туди підставити своє обличчя та сфотографуватися. Ба більше, супроводжується цей перформанс написом “Стань Героєм”.

І це ще не все. Мало того, що на фото українських воїнів позбавили обличчя, під світлинами видно дати народження і смерті. Авторка відео Дарина також прокоментувала “інсталяцію”.

"В центрі Варшави от така інсталяція чи як це можна назвати. Дати які там вказані, це дата народження і дата загибелі. Люди підходять із щасливими обличчями фотографуются там. Це наче якийсь сюр. На плакаті напис «стань героем», наче героям можна стати, тільки будучи загиблим. А люди навіть не звертають уваги, що ці плакати – це великий біль, а не просто весела патріотична тантамареска. Поки не знаю, який великий смисл вкладали "митці" в оце, але який би він не був, виглядає це просто жахливо”.

Ба більше, дівчина каже, що згодом з’ясувалося, що у військового на одному з фото дати вказані з помилкою, а на іншій світлині військова похована заживо, бо додали дату смерті для ексвійськової Євгенії Емеральд, яка служила в полку спецпризначення "Сафарі". Вона також відреагувала, наголосивши, що автори "познущалися з українських воїнів" і вирішили її "поховати живцем".

Як з’ясувалося згодом, організатор “інсталяції” – польський митець, який у такий спосіб нібито хотів привернути увагу Польщі на війну в Україні, а ідея “перформансу” - приміряти смерть. Втім, замість цього автор отримав шквал критики, бо хто-хто, а українці таку ідею зовсім не оцінили.

Євгенія Емеральд розповіла в коментарі TSN.ua, що як тільки дізналась про цю інсталяцію - знайшла й її автора. Той спочатку переконував, мовляв, фото у Варшаві - згенеровані штучним інтелектом. Втім, нюанс - він каже це людині фото якої і використав. Згодом він визнав, що неправий.

Ну й після хвилі обурення у соціальних мережах організатори перепросили публічно і таки демонтували інсталяцію.

"Щиро перепрошуємо за те, що образили ваші почуття. Звісно, це не було нашою метою. Навпаки, ми прагнули звернути увагу на величезну самопожертву, яку вимагає боротьба за свободу України, а через неї і Польщі. У цих графіках були використані фотографії реальних людей. Ці зображення були оброблені, і нам здавалося, що їх неможливо впізнати. Однак у наш час виявилося, що розпізнати цих реальних людей не є проблемою. Ми щиро перепрошуємо за це."

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-8

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні