Як зменшити витрати на комуналку

0
Як зменшити витрати на комуналку
Українці повинні сплачувати рахунки за комунальні послуги згідно з договорами, які вони уклали з постачальниками. Однак, якщо послуги не надавались, або ж були надані не якісно чи не в повному обсязі, їх вартість може бути перераховано.

Про це повідомляє novyny.live.

Novyny Live Facebook linkі
Комунальні платіжки та гроші. Фото: УНІАН
Українці повинні сплачувати рахунки за комунальні послуги згідно з договорами, які вони уклали з постачальниками. Однак, якщо послуги не надавались, або ж були надані не якісно чи не в повному обсязі, їх вартість може бути перераховано.

Про те, в яких випадках здійснюється перерахунок вартості комунальних послуг, пояснили в Міністерстві розвитку громад та територій України.

На які комунальні послуги можливий перерахунок
Урядом України, з ініціативи Міністерства відновлення, було ухвалено постанову, яка передбачає перерахунок вартості послуг з постачання тепла та гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами. Це відбувається при відхиленні параметрів послуг від встановлених законом чи договорами норм.

Перерахунок проводиться незалежно від наявності боргу у споживача. Сума компенсації та штрафу за порушення умов договору постачальником, будуть зараховані на покриття боргу за спожиті послуги, а в разі відсутності такого — на оплату майбутніх платежів споживача.

Які порушення можуть стати підставою для перерахунку

До переліку підстав, за яких можливий перерахунок вартості комунальних послуг, належать:

-зниження температури теплоносія або гарячої води, а також невідповідність їхнього тиску на вході до будівлі;
-зменшення температури повітря у приміщеннях споживача (за наявності договору на обслуговування внутрішньобудинкових систем);
-перебої у наданні послуг, зокрема через перевищення виконавцем строків проведення аварійно-відновлювальних робіт;
-невідповідність складу чи якості гарячої або холодної води державним санітарним нормам;
-порушення правил поводження з побутовими відходами або графіка їхнього вивезення.

Українці, які не задоволені якістю наданих їм послуг, повинні скласти та подати акт-претензію постачальнику. Він своєю чергою зобов’язаний протягом місяця після завершення самостійно провести коригування вартості послуг. Також постачальник повинен сплатити споживачеві штраф у порядку та розмірі, визначених чинним законодавством або договором.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні