ПриватБанк звинуватили у розкритті банківської таємниці українців

0
ПриватБанк звинуватили у розкритті банківської таємниці українців
Співвласник та засновник Monobank Олег Гороховський звернув увагу, що в договорі на картку "Національний кешбек" в ПриватБанку є пункт про дозвіл на розкриття банківської таємниці. Гороховський стверджує, що "інші банки так не роблять". Інформація про те, що "Приват" разом з "Національним кешбеком" чи "тисячою" позбавляє банківської таємниці, активно обговорюються і користувачами соцмереж.

Про це пише OBOZ.UA.

Чи розкриває "Приват" банківську таємницю?
"Підписанням цієї Заяви Клієнт надає дозвіл Банку на розкриття інформації, що становить банківську таємницю (далі – Дозвіл) щодо платіжних операцій з емісією Платіжної картки та зокрема за поточними рахунками з емісією Платіжної картки", – йдеться в договорі, на який потрібно погодитись при оформленні "Національного кешбеку" в ПриватБанку. Саме на цю картку приходитиме щомісячний кешбек за купівлю українських товарів, а також допомога в тисячу гривень тім, хто відправив заявку через Дію.

На цей пункт звернув увагу на своїй сторінці в Telegram засновник Monobank Олег Гороховський. Він стверджує, що так робить тільки ПриватБанк.

Видання попросило прокоментувати інформацію про розкриття банківської таємниці прессекретаря "Привата" Олега Сергу, однак на момент публікації відповіді ми не було отримано. Видання також звернулрся за роз'ясненням до співробітників банку в одному з відділень. Там нам пояснили: відкривати банківську таємницю треба для того, щоб аналізувати та передавати інформацію про те, які товари ви купуєте. Мовляв, якщо це товари українського виробника, за який надається кешбек, ця покупка зарахується для отримання кешбеку. Але щоб проводити такий аналіз покупок, і необхідно розкрити банківську таємницю.

Проте в договорі пропонують надати дозвіл розкривати банківську таємницю одразу "за всіма чинними поточними рахунками". В банку пояснили, що це зроблено для того, щоб кешбек нараховувався при оплаті товару будь-якою карткою, відкритою в "Приваті". "Однак ви можете відкликати дозвіл з інших карток, якщо ви хочете, щоб тільки на одну картку нараховувався кешбек. Тобто якщо ви відкличите дозвіл на свою зарплатну картку, то на платежі цією карткою не буде нараховуватись кешбек", – пояснили в банку.

Крім того, після закриття картки "Національний кешбек" на наступний день автоматично відкликаються всі дозволи на розкриття банківської таємниці.

Журналісти намагалися перевірити, чи просить monobank надати дозвіл на розкриття банківської таємниці при оформленні картки "Національний кешбек". Однак на сайті банку цей договір знайти не вдалось. А в "службі турботи" Monobank на прохання показати договір заявили: "при відкритті картки "Національний кешбек" договір автоматично надсилається на вашу підв'язану електрону пошту". Тобто щоб подивитись договір, треба спершу оформити картку.

Через 20 хвилин пошуків співробітник Monobank все ж таки надав договір. І в ньому йдеться: "Клієнт згоду Банку на передачу інформації про платіжні операції за Рахунком до інформаційно-комунікаційної системи "Кешбек "Зроблено в Україні". Тобто Monobank також передає дані про покупки українців.

Вже після публікації новини в Приваті заявили: ПриватБанк, як і всі банки учасники програми "Національний кешбек" передає за картками "Національний кешбек" лише інформацію щодо транзакцій витрат або повернень товарів у магазинах, які зареєстровані як продавці українських товарів, відповідно до норм Постанови КМУ N°952 від 20 серпня 2024 року. Інші операції чи дані клієнтів не передаються.



Що треба знати про банківську таємницю
Насправді чинний закон вже дає дуже розширені можливості , щоб розкрити банківську таємницю. У 62-й статті закону "Про банки та банківську діяльність" йдеться, що банківська таємниця може розкриватися на письмову вимогу податкової.

Також Мінфін, коли проводить верифікацію одержувачів будь-якої державної виплати (пенсії, допомоги, субсидії тощо), має право отримати доступ до банківської таємниці. Достатньо написати листа. Розкрити банківську таємницю можуть і нотаріуси, і виконавці судових рішень, і правоохоронці та ті, хто отримав рішення суду.

"Інформація про діяльність та фінансовий стан клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам під час надання послуг банку або виконання функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею", – йдеться у законі.

Тобто закон гарантує збереження банківської таємниці, але органи влади, податкова можуть розкрити її за допомогою одного листа. Якщо ви стали фігурантом розслідування (наприклад, у шахрайстві, відмиванні коштів), якщо ви подали документи на оформлення державної допомоги, то шанси на розкриття банківської таємниці збільшуються. Єдине, що може на 100% захистити, – легальний дохід, який дасть змогу пояснити будь-який ваш переказ, великі витрати тощо.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні