Топ найпопулярніших помилок, через які водії вбивають двигуни своїх авто

0
Топ найпопулярніших помилок, через які водії вбивають двигуни своїх авто
Перевірка рівня мастила у двигуні – це не така проста процедура, як може здатися на перший погляд. Портал ampercar.com розвіяв 8 популярних міфів про цю процедуру, які багато автомобілістів досі сприймають як істину.

Про це повідомляє Аmpercar.

Перша помилка: олива не витрачається у справного двигуна. Насправді, будь-який двигун, навіть ідеальний, втрачає деяку кількість оливи. Справа в тому, що олива потрапляє в камеру згоряння через зазори між поршнями та циліндрами, так як невелика кількість мастила залишається на стінках і згоряє в процесі роботи. Крім того, мастило може потрапити через ущільнення клапанів. І, нарешті, олива витрачається через систему вентиляції картерних газів, особливо на високих оборотах.

Наступний міф: рівень оливи не може підвищуватися. Насправді, в холодну пору року, особливо при частих коротких поїздках, рівень оливи може трохи збільшуватися – на 10-15 мм. Це відбувається через потрапляння незгорілого палива в картер через поршневі кільця.

Ще один міф, який піддається викриттю, стосується переливу оливи. Багато хто вважає, що краще перелити, ніж недолити. Однак ідеальний рівень оливи повинен відповідати міткам на щупі. Якщо рівень занадто високий, надлишкова олива може потрапити в систему вентиляції, забруднюючи дросель, компресор та інтеркулер. Якщо рівень мастила трохи нижчий від мітки – можна продовжувати рух, але при першій же можливості його слід долити. Постійний рух з мінімальним рівнем мастила погіршує його змащувальні властивості і може призвести до перегріву двигуна.

Коли спалахує лампа аварійного тиску оливи – зупинитися і долити мастило не просто потрібно, це важливо. Навіть якщо під рукою немає рекомендованого мастила, важливо додати будь-яке відповідне, щоб уникнути серйозних пошкоджень двигуна.

Рівень мастила в двигуні – це не просто показник, а важлива складова здоров’я автомобіля. Багато хто помилково вважає, що рівень оливи знижується пропорційно пробігу, проте в перші 5-7 тисяч кілометрів витрата мастила ледь помітна. Після цього його витрата може збільшуватися, але якщо рівень масла не опустився нижче нижньої мітки на щупі, це цілком нормальний процес. У випадку, коли олива йде надто швидко після 5 тисяч кілометрів пробігу, це може бути ознакою підробки або неналежних умов експлуатації. У таких випадках не варто просто доливати оливу, краще замінити її повністю.

Також існує помилка, що перевіряти рівень оливи можна лише на гарячому двигуні, проте це не так. Однак перевірка на холодному двигуні, особливо якщо машина стояла тривалий час, може допомогти виявити витік оливи або потрапляння антифризу. Важливо, щоб рівень знаходився між нижньою та верхньою мітками щупа.

Деякі автолюбителі також вважають, що при заміні оливи потрібно заливати її до верхньої мітки, але це не завжди виправдано. Двигун після заміни олії має бути прогрітий, проте не завжди його розігрівають до високих температур. Якщо залити олію до верхньої мітки на прогрітому двигуні, може виникнути невеликий перелив – до 5 мм, що пов’язано з розширенням оливи.

Нарешті, багато хто думає, що видалення каталітичного нейтралізатора впливає на рівень мастила, проте це помилка. Падіння рівня мастила після видалення нейтралізатора частіше пов’язане з проблемами в двигуні, такими як задири в циліндрах. Нейтралізатор, хоч і впливає на опір вихлопу, не повинен суттєво збільшувати витрату оливи, якщо двигун у хорошому стані.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні