Пенсія у Польщі: які виплати можуть отримати українці

0
Пенсія у Польщі: які виплати можуть отримати українці
Кількість іноземців, які отримують пенсійні виплати в Польщі, постійно зростає, серед них значну частку становлять громадяни України.

Про це пише Іnpoland.

Деякі українці, які переїхали до Польщі вже у пенсійному віці, мають можливість отримати доплату від польського Управління соціального страхування (ZUS). Ця доплата покриває різницю між пенсією, отриманою в Україні, та мінімальною пенсією, встановленою в Польщі, за певних умов.

Станом на грудень 2024 року понад 20 тисяч іноземців отримували пенсійні виплати від ZUS. Для порівняння, у грудні 2023 року їхня кількість становила 15,3 тисячі осіб, а у 2022 році — 12,2 тисячі. Загальна частка іноземних пенсіонерів у Польщі складає лише 0,3% від усієї кількості отримувачів пенсійних виплат.

Між Польщею та країнами, які не входять до ЄС, діють двосторонні угоди про соціальне забезпечення. Відповідно до угоди між Польщею та Україною, підписаної у 2012 році та чинної з 1 січня 2014 року, громадяни України можуть подавати заяву на пенсію в Польщі, враховуючи трудовий стаж, набутий в обох країнах.

Українці, які оселилися в Польщі у похилому віці, можуть отримати доплату, якщо їхній сукупний трудовий стаж відповідає польським вимогам (20 років для жінок і 25 років для чоловіків). Наприклад, якщо українська пенсія становить 3370 гривень (близько 320 злотих), а мінімальна польська пенсія складає 1780,96 злотих, ZUS може компенсувати цю різницю. Втім, на практиці такі доплати не завжди здійснюються через різні нюанси законодавства та процедур.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні

 
0
112710