У Луцьку знову шириться неприємний запах: містяни масово скаржаться на сморід

0
У Луцьку знову шириться неприємний запах: містяни масово скаржаться на сморід
Від початку 2025 року спостерігається значне погіршення повітря по всій Україні. Експерти кажуть, війна - одна з причин та це не єдине, чому нам стало важче дихати.

Про це йдеться у сюжеті каналу Аверс.

«На територіях, в яких концентрація факторів забруднення повітря є більша, перевищують нормативи. Зокрема, це може бути повязане з такими явищами: зокрема пожежі, в тому числі через збройну агресію. Для міст забруднення повʼязане з транспортом, особливо в пікові навантаження, ну зараз опалювальний період, то власне забруднення через теплову енергетику», - каже асистент завідувача Кафедри екології, кандидат сільськогосподарських наук Інституту біології та медицини Сергій Карлащук.

А тим часом волиняни все частіше б'ють на сполох і скаржаться на забрудненість повітря.

«Неприємний запах найбільше на Львівській. Я працюю на Львівській, то там неможливо, особливо, коли тепліша погода, то там страшне, тут ще не так, а от там то вже дуже», - каже лучанка Ірина.

«Ми відчуваємо, але хіба ми можемо впливати на це... Наскільки мені відомо, то люди звертаються, але, напевно, вони поки не можуть справитись з цією проблемою. Я так думаю. Ну інколи чуємо, коли потепління», - зазначила лучанка Світлана.

Все це однозначно впливає на здоров'я, тож роботи додасться і медикам.

«Те, що ми постраждали і вже страждає екологічна ситуація від війни, то, звичайно, вона величезна. Звичайно, що це потрібні будуть десятиліття для того, щоб відновити екологію і звучать страшні цифри для відновлення екологічних питань, які виникають в результаті мін, вибухів, пожеж«, - розповіла генеральна директорка Луцької міської лікарні Лариса Духневич.

Та волинські екослужби спростовують таку інформацію. За їхніми спостереженнями, небезпеки для людей зовсім немає, а незначні коливання показників на нас ніяк не впливають.

Метеорологічна служба у Луцьку проводить дослідження повітря на всіх постах.

На пунктах спостереження неодноразово було зафіксовано порушення допустимої кількості викидів. Йдеться про такі речовини як діоксид азоту, фенол та формальдагід. Найбільше ж проглядається різких скачків на вулиці Рівненській.

Керівниця лабораторії зазначає - значний вплив має напрямок вітру, відсутність опадів та висока температура повітря. Задуха і сморід - це локальна проблема, яка не потребує додаткового вивчення.

У Держпроцспоживслужбі запевнили, що дослідження робити потреби немає, позаяк жодного офіційного звернення від жителів міста до них не надходило.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні