Українців закликали тримати долари вдома прямо зараз: у чому причина

0
Українців закликали тримати долари вдома прямо зараз: у чому причина
Курс валют в Україні наразі вражає своєю стабільністю. Нацбанк накопичив рекордні золотовалютні резерви, українці знову продають долари і поступово відмовляються від долара на користь євро, а гривня показує дива стабільності в умовах воєнного стану — такі головні новини минулого тижня на валютному ринку.

Про це пише ТСН.

Продавати чи купувати валюту
Експерти наголосили, що ситуація з збереженням коштів від знецінення стає все більш неоднозначною. Інфляція зростає, доходи від гривневих депозитів її вже не перекривають, долар не дорожчає, а євро, навпаки, здорожчав так швидко, що купувати його невигідно, бо невдовзі можливий відкат курсу.

Олег Пендзин констатував, що гривневі депозити і облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) залишаються найвигіднішими інструментами для збереження заощаджень. Та є застереження: на цей момент можна прогнозувати, що така ситуація збережеться не далі, ніж до кінця поточного року.

«Не секрет, що стабільність курсу гривні зберігається за рахунок багатомільярдної фінансової допомоги наших західних партнерів, — наголосив Олег Пендзин. — Вона надходить вчасно, запланованих коштів вистачить на вісім місяців — з травня по грудень. У наступному році фінансові вливання зменшаться. У Міжнародному валютному фонді, який є одним із наших значних спонсорів, уже пропонують українським високопосадовцям „закручувати гайки“, аби у 2026 році примножити надходження до держбюджету: збільшити ПДВ, ввести прогресивну шкалу відрахувань із зарплатні. Це безпосередньо пов’язане з тим, у чому тримати заощадження, бо гривня може за наступний рік стрімко знецінитись. Головна порада — термін дії і гривневих депозитів, і ОВДП повинен добігти кінця у нинішньому році. Тому ОВДП наразі краще купувати не на первинному, а на вторинному ринку, з терміном закінчення у 2025 році. Більш довготривалі цінні папери, якщо вони є, краще поступово продавати. З цими питаннями можуть допомогти фахівці банків».

Андрій Забловський вважає, що заяви посадовців Нацбанку щодо переходу від долара до євро при формуванні курсу гривні викликали занепокоєння частини співвітчизників, котрі почали купувати євровалюту, незважаючи на її нинішню високу вартість.

«Це недоцільно, особливо якщо продавати долари і купувати євро, бо втрати на крос-курсі становитимуть майже 3%, один євро у такому випадку буде коштувати приблизно на 2 грн дорожче, ніж при купівлі його безпосередньо за гривні, — підрахував Андрій Забловський. — Нагадаю, що в Україні діє трирічне бюджетне планування, тобто на найближчі три роки все сплановано в доларах, а не в євро, тому поспішати з придбанням євро для збереження заощаджень не варто. На готівковому ринку за січень-квітень — це дані НБУ — структура операцій з валютою (купівля-продаж) така: 73,5% — у доларах, 23,4% — у євро».

На думку Андрія Шевчишина, до подій 2026 року, коли гривня може девальвувати до 45 грн/долар і більше, варто готуватися зараз: купувати долари на вільну гривневу готівку і принаймні половину суми тримати вдома, решту можна покласти на валютні депозити. З придбанням євро експерт радить зачекати, тому що євровалюта повинна ще здешевшати.

Нагадаємо, в Україні просів курс долара.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні