Українців закликали не продавати євро: у чому причина

0
Українців закликали не продавати євро: у чому причина
Наприкінці червня 2025 року курс євро вкотре оновив історичний рекорд, досягнувши показника 48,50 грн. Валютний ринок України стикнувся з несприятливими зовнішніми чинниками, через які вартість європейської грошової одиниці різко виросла. Постає питання, чи залишиться висхідна тенденція в липні.

Про це розповів доктор економічних наук Олексій Плотніков в ексклюзивному коментарі редакції Новини.LIVE.

Чого чекати від курсу євро в липні
Станом на 26 червня євро коштує 1,17 дол. Планомірне дорожчання почалося в березні, хоча наприкінці лютого 2025 року долар і євро були близькі до паритету. Експерт нагадав, що актуальний показник не є рекордним, адже у 2008 році (період глобальної економічної кризи) курс сягав 1,58 дол./євро.

У березні 2025-го офіційний курс гривні до євро почав стрімко рости. З показника 43,11 грн/євро він піднявся до рекордних 48,50 грн/євро. Тобто іноземна валюта подорожчала на 11,11% всього за чотири місяці. Причиною стала реакція ЄС на імпортні мита президента США Дональда Трампа — 10% на всі товари, транспортовані з Європи.

"Економіка ЄС готова відновлюватись, вона жваво реагує на мита, які вводить Трамп, і на участь США у подіях на Близькому Сході. Тому євро зміцнюється по відношенню до долара, що відображається на курсових показниках в Україні. Думаю, в липні матимемо аналогічну тенденцію, валюта дешевшати не буде", — констатував Олексій Плотніков.

Зауважимо, до 9 липня обидві сторони планують укласти нову торгівельну угоду, яка враховуватиме інтереси американців та європейців. Утім чимало політиків ЄС вважають, що навіть тоді базова ставка 10% збережеться. У разі послаблення митних тарифів не виключена стабілізація курсових показників і повернення до звичного коридору 1,05-1,1 дол./євро.

Станом на 26 червня Національний банк розрахував офіційний курс гривні до євро на рівні 48,32 грн. Олексій Плотніков не рекомендує українцям поспішати з обміном валюти, особливо варто утриматися від продажу євро, оскільки найближчим часом не буде різких коливань.

Коли вигідніше міняти валюту
Аналіз динаміки готівкового курсу євро за місяць показав, що в конкретні дні тижня вартість валюти падає, в інші — піднімається. Існує певна закономірність у коливаннях, яку можна відслідкувати завдяки графіку на порталі Мінфін.

Ми відстежили систематичність у піднятті й падінні курсових показників.

Виявилося, що найдорожче євро коштувало в такі дні:
- 3 червня (вівторок);
- 17 червня (вівторок);
- 23 червня (вівторок).

Тобто пік вартості традиційно приходиться на першу половину тижня, а здешевлення — на четвер і п’ятницю. Аби отримати максимальну вигоду від обміну євро, українцям потрібно продавати іноземні купюри у вівторок або середу, купувати — наприкінці тижня.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні