Нічні дзвінки, працівники банку й переплата: на які афери найчастіше ведуться волиняни

0
3
Нічні дзвінки, працівники банку й переплата: на які афери найчастіше ведуться волиняни
У прокуратурі розповіли, жертвами яких видів шахрайств найчастіше стають волиняни.

Упродовж 11 місяців поточного року в області вчинено 747 шахрайств. І хоч схеми, за якими працюють зловмисники – доволі типові, кількість таких злочинів лише зростає, - повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Один із найпопулярніших шляхів – нічні дзвінки, це класична схема, за якою зловмисники обкрадають довірливих громадян. Не стати жертвами таких шахраїв – просто. Достатньо лише, зберігаючи спокій, зателефонувати рідним та в поліцію, щоб перевірити цю інформацію.

Розповсюдженим способом шахрайства є виманювання грошей у мережі Інтернет. Тут можуть обдурити продавці, яким ви надсилаєте переоплату або покупці – просять номер картки, а потім повідомляють, що для того, щоб вам надійшли гроші на рахунок, ви мусите підійти до банкомату та ввести певну комбінацію цифр. У такий спосіб шахраї знімають кошти з вашого рахунку.

Ще один поширений метод шахрайства – дзвінки від «працівників банку». Ці шахраї повідомляють про необхідність зміни пін-коду чи блокування банківської картки, оскільки з вашого рахунку нібито намагаються несанкціоновано зняти грошові кошти.

При цьому зловмисники випитуються у жертв усю необхідну їм інформацію, зокрема, номер банківської картки, код верифікації, термін дії картки, пін-код, особисті анкетні дані власника картки чи ключове слово, тощо. Ці відомості дозоляють шахраям зняти грошові кошти з рахунку без наявності банківської картки.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні