«Після вакцинації моя дитина не могла стати на ногу», - лучанка

0
-3
«Після вакцинації моя дитина не могла стати на ногу», - лучанка
У трирічної дитини з Луцька після повторної вакцинації АКДС почала боліти, а згодом і спухла нога.

Мама дитини забила на сполох, проте лікарі заспокоюють, що це нормальна реакція на вакцину, та наполягають, що, аби вберегти життя від смертельної хвороби, щеплення робити необхідно, - пише інформаційне агентство Волинські новини.

Зі слів лучанки Тетяни Лишень, коли вона з дитиною прийшла до лікарні на щеплення проти кору, краснухи та паротиту, терапевт неочікувано заявила, що замість планової вакцинації робитимуть ревакцинацію АКДС. Медик запевнила, що вакцина хороша, але «буде трохи боліти ніжка та можливе почервоніння».

Проте, після щеплення, яке зробили у п’ятницю 3 лютого, син пані Тетяни не міг встати на ніжку і постійно казав, що вона йому болить.

«Цілу ніч плакав. Я дала йому "Нурофен" і "Супрастин" на вечір, а в суботу мій хлопчик зовсім не міг встати на ніжку. Два рази на день давали ліки. В неділю ми проснулися, і я жахнулася: ніжка , коліно і суглоб дуже сильно опухли», - бідкається Тетяна Лишень.

Налякана жінка в понеділок поїхала з сином в обласну дитячу поліклініку, де лікар зі здивуванням поцікавилась: «невже вас терапевт не попередив про такі можливі наслідки?» та додала, що до вакцинації слід необхідним чином готуватись.

Після цього лікар призначила медикаменти та відправила жінку з дитиною додому. Дільничний педіатр, до якого своєю чергою звернулася лучанка, повідомив, що це все може бути реакцією на вакцину і порадив зачекати покращення за декілька днів.

Аби з’ясувати, чому так трапилося з дитиною, журналіст ІА Волинські Новини звернувся за коментарем до головного лікаря КЗ «Луцька міська дитяча лікарня» Оксани Лєщинської. Своєю чергою головний лікар розповіла, що за останній час медики не фіксували жодних ускладнень після вакцинації. Та запевнила, що вищезгадані симптоми є типовими через коклюшний компонент вакцини і не несуть жодної небезпеки.

Зі слів Оксани Лєщинської, наказ МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» чітко регламентує можливі побічні ефекти від процедури. «Від цього дитина не помре. А ось від дифтерії чи правцю, якщо не провакцинувати, – так. Діти помирають від дифтерії, перебуваючи при свідомості, і це страшне горе. Тим паче, що епідемія нині вирує у сусідній Румунії, а нещодавно був такий випадок і на Львівщині», – пояснює Оксана Лєщинська.

Про місцеві або загальні реакції на вакцину, зі слів медика, лікарі попереджають батьків. Ніяких попередніх процедур, окрім огляду лікаря, перед вакцинацією проводити не потрібно. А після процедури рекомендують утримуватись деякий час від сидячих ванн та прогулянок.

«Якби були дійсно побічні ефекти від вакцини, то всю партію препарату поставили б на карантин. Інформацію про це ми в оперативному режимі передаємо на Київ», – наголосила Оксана Лєщинська.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні