Мамонти вимерли через генні мутації

0
4
Мамонти вимерли через генні мутації
Останні шерстисті мамонти, які залишалися на Землі 4 тисячі років тому, страждали від генетичних хвороб.

Вони втратили нюх, уникали зустрічей із собі подібними, а їх шерсть дивно блищала. До такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши ДНК вимерлих тварин на предмет мутацій, передає УНІАН із посиланням на ВВС.

Дослідження показало, що в генетичному коді останніх мамонтів було безліч "збоїв".

Ця інформація стане в нагоді для збереження видів, які зараз знаходяться під загрозою зникнення. У дикій природі залишається менше 100 азійських гепардів, гірських горил – близько 300.

Приблизно стільки ж мамонтів залишалося на острові Врангеля в Північному Льодовитому океані близько 4000 років тому.

Зразки ДНК мамонта з острова Врангеля порівняли з ДНК представників цього виду, які жили близько 45 000 років тому в Сибіру і Північній Америці.

Доктор Ребекка Роджерс з Каліфорнійського університету, яка провела дослідження, сказала, що геноми мамонтів "просто розвалювалися, перш ніж вони вимерли".

Щодо причин вимирання мамонтів палеонтологи висували безліч гіпотез: від зміни клімату до знищення хижаками і людиною. В малих ізольованих популяціях могли поширитись і генетичні захворювання, що проявлялися у зв'язку зі схрещуванням близьких родичів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні