Як у Луцьку відзначили день народження Тараса Шевченка

3
-3
Як у Луцьку відзначили день народження Тараса Шевченка
З нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Луцьку відбувся ряд заходів.

У Луцьку з нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято “Нас гуртують думи Кобзаря”, - інформує сайт Луцької міської ради.

Сотні лучан прийшли на площу до пам'ятника Тараса Шевченка, що на проспекті Волі, щоб вшанувати видатного українського поета. Серед них — заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко, заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко, депутати обласної та міської рад, представники громадських організацій, студентська та учнівська молодь.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам'ятника Тараса Шевченка. Потому перед присутніми виступили представники творчої інтелігенції, науковці, які говорили про роль творчості Кобзаря, значущість його слів у нинішні часи, декламували його твори.

З новою силою зазвучали рядки вірша Тараса Шевченка «Мені однаково», які гуртом прочитали учасники літературного дійства.

Традиційно, лучани на площу прийшли з власними “Кобзарями”. В акції «Мій «Кобзар» цьогоріч взяли участь 89 громадян. Наймолодшому учаснику акції лише 4 роки, найповажнішому — 93. Найдавніші видання були датовані 1893-м та 1934-м роками. Всім учасникам акції вручили пам’ятні «Кобзарі» сучасних видань.

Минулого року започаткували ще одну добру справу – у день народження Шевченка поети і письменники Волині дарують свої книги з автографом учасникам акції «Мій «Кобзар». Цього року добірки своїх творів дарували члени Волинського осередку спілки християнських письменників України.

Завершились урочистості величним звучанням твору «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні хорового колективу Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського, спільним виконанням Державного Гімну України та пам’ятною світлиною біля пам'ятника Т. Г. Шевченка.

Продовжились заходи переглядом виставки картин “Об'єднаймося ж, брати мої!” (роботи переможців ІІІ обласного етапу ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів). Актори театру запросили на композицію “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине...”.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
"... Не сотвори собі кумира".
Відповісти
Пирожик, Шиба, Григоренко... Супер. А де ж волинські пісьменники?
Відповісти
Ще цю требуло на кінець поставити... капєц!
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні