«Українську треба захищати законодавчо», - Ірина Констанкевич про мову в медіапросторі

0
-5
«Українську треба захищати законодавчо», - Ірина Констанкевич про мову в медіапросторі
Народний депутат від Волині Ірина Констанкевич заявила, що на 25-ому році незалежності України ми змушені захищати присутність української мови у медіапросторі.

Про це вона сказала, коментуючи законопроект №5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», - повідомляє прес-служба Волинського УКРОПу.

У документі пропонується встановити квоту в 75% програм телебачення державною мовою протягом доби та, зокрема, у часових проміжках з 09:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00. У березні законопроект прийняли у першому читанні.

Ірина Констанкевич вважає, що цілком очевидним є той факт, що ЗМІ в Україні повинні бути українською мовою. Натомість, запевняє вона, сьогодні нашу державну мову потрібно захищати законодавчо.

«І, напевно, правильно ставити треба було питання не яка кількість, не який відсоток української мови повинен бути в медіапросторі, а яка частка відповідно до світових, європейських стандартів повинна бути гарантована для мов нацменшин», – пояснила Ірина Констанкевич.

І додала:

«У певних окремих програмах допускається обсяг використання таких мов на рівні 25 відсотків. І було б правильно, політкоректно, прогресивно давати певну можливість цим мовам бути присутніми в нашому медіапросторі».

Вона також зазначила зазначила, що в цьому контексті можна говорити про Закарпатську область, де мешкає чимало угорців, про Буковину, де велика частка румунів, про Волинь, адже тут є поляки, які хотіли б бачити медійний продукт польською мовою, а також східні області України, де переважає російськомовне населення.

«Про інтереси нацменшин потрібно дбати, але не за рахунок основної державної мови. Зберігаючи, шануючи своє, ми даємо можливість іншим також розвиватися».

Ірина Констанкевич переконана, що даний законопроект потрібно було винести на розгляд парламенту ще 25 років тому.

«Нині ж, як політики, ми повинні все робити для того, щоб відстоювати позицію про домінуючу, панівну роль української мови, як державної мови в усіх ЗМІ. Саме вони формують духовний, інтелектуальний, розумовий, духовний простір України», – сказала нардеп.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні