Як поводитись, коли дитина лається

0
-10
Як поводитись, коли дитина лається
Діти у віці двох-п'яти років вживають погані слова не усвідомлено, розповідає Gazeta.ua психолог Наталія Носаль.

"Малі діти не відчувають різницю між хорошим словом і поганим. Вони запам'ятали від когось слово і повторяють його, не вкладаючи у нього особливого значення. Це називають мовним наслідуванням. Воно властиве молодшим дітям, як інші види діяльності. Свідоме вживання лайки починається після п'яти років. У цьому віці вживання лайливих слів - усвідомлений спосіб вираження власних емоцій, бунту чи маніпулювання", - каже фахівець.

Психолог дала 5 порад, як реагувати на погані слова дітей 2-5 років.

1. З'ясуйте, де дитина почула це слово. Запитуйте спокійно, без криків та надмірних емоцій. Поясніть, що виховані люди так не розмовляють.

2. Не загострюйте увагу на поганих словах. Позбавлені батьківської уваги слова швидко зникають з словника дитини.

3. Підтримуйте гарну манеру спілкування у сім'ї. Якщо нецензурні слова чи лайку вживають члени родини - дитина вживатиме їх теж. Дорослі - приклад для малюків. Не варто також з'ясовувати стосунки у присутності дітей.

4. Обмежте спілкування з "джерелом" поганих слів. Якщо маєте можливість обмежити дитяче спілкування з дорослим, який показує поганий приклад, зробіть це. Або попросіть стримувати емоції при дитині.

5. Забороніть дитині лаятися. Потрібно пояснити, чому такі слова не пристойні та не прийнятні. Вони не мають виправдання. Розкажіть, якими словами можна замінити грубість.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-10

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ


Чому дитина гризе нігті Чому дитина гризе нігті
04 квітня, 2023, 20:41
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні