Лучани сміються з митців, яких визнають в Європі, - керівник спілки художників Волині

3
8
Лучани сміються з митців, яких визнають в Європі, - керівник спілки художників Волині
Лучани часто не сприймають виставки митців, які потім здобувають славу і визнання в Європі.

Про це керівник Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук розповів в інтерв’ю «Волинь24».

З його слів, на Волині є мало людей, які справді цікавляться мистецтвом і розуміються на ньому.

«Привезена до Луцька скрипка Страдіварі – значно менший інфопривід для відгуків, аніж те, що на Рованцях згоріла хата. Так само багато виставок світового рівня не мають у Луцьку аншлагів», - зауважив художник.

В якості прикладу керівник Волинської організації Національної спілки художників наводить ситуацію, яка трапилась кілька років тому. Тоді свої роботи у Галереї мистецтв презентувала «Відкрита група».

«Глядачі доволі іронічно сприйняли сучасне мистецтво. Пройшло кілька років - і її автори представили Україну на Бієнале у Венеції – найавторитетнішій мистецькій події світу. У нас люди часто очікують казна-що та усе думають: «А яке ж воно, сучасне мистецтво світове?» А воно тут поряд було і вони навіть уваги належної не звернули», - наголосив очільник спілки художників.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Найкраще на наші виставки приходив пес Бім», - очільник спілки художників Волині

«Ще одна примітна ситуація трапилася позаминулого року на молодіжній виставці. Художник Дмитро Микитенко виставив оригінальну роботу під назвою «Спроба впорядкування». Дехто з глядачів дивився на «пожмаканий» папір, по якому «поприскано» балончиком, та не розумів вже навіть не митця, а мене – мовляв, як допускаю подібне на стіни вішати? Через два місяці художника запросили до Лондона, заплатили 5 тисяч євро за участь у виставці й швидко відкрили візу, аби він представив там сучасне українське мистецтво», - резюмував він.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
8

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Лучани - люди розумні і прагматичні, можливо і не розуміються на тенденціях сучасного мистецтва, але якщо картина гарна, то вона сподобається. А якщо взяти листок паперу вимазати його лайном, причепити на стіну і говорити, що всі дурні, то не треба дивуватись, що лучани цього не сприймають. Подобається комусь платити гроші за лайно - це його справа, але не треба когось звинувачувати у вузьколобості. Це як ставлять на виставках корів з випущеними нутрощами і називають це мистецтвом. Не викривлена свідомість не сприймає дегенеративний потяг до прекрасного деяких "митців".
Відповісти
А Ви думаєте, лучани не сприймають лише треш?
Відповісти
Найпоширеніший закид сучасному мистецтву - те, що воно відмовилося від краси, яке воно покликане було творити попередні декілька століть згідно церковним і класичним канонам. Потрясіння двох світових воєн змусили митців засумніватися у духовних і естетичних ідеалах. Сучасне мистецтво має інше завдання - бути правдивим, шокуючим, відвертим. Якщо ви ігноруєте ці глобальні зміни у світосприйнятті сучасної людини, то це лише ваша проблема. А розкидання гною у світових арт-майданчиках уже було! І краса насправді не зникла - просто її шукають у буденних речах і відтворюють за допомогою нових медіа. Загальмувати на рівні впізнаваних ведмежат з "Утро в сосновом лесу" і міряти сучасні твори мірилом легкості сприйняття - вибір глядача залежно від його рівня просунутості.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні