Вертаємося до комунізму, – волинські музейники про звільнення директора
17 лютого, 2018, 20:44
На останній сесії Волинської обласної ради, 8 лютого, депутати планували призначити на посаду директора Волинського краєзнавчого музею Анатолія Силюка – багаторічного очільника установи, в якого нещодавно закінчився контракт. Чоловік був єдиним кандидатом на цю посаду, його підтримали члени профільної комісії. Здавалося б – ще трохи і він знову законно займе своє крісло. До слова Анатолій Силюк очолював музей 26 років, а до цього був заступником директора.
Однак в останній момент щось пішло не так – обранці громади «передумали» і без жодних пояснень не призначили Анатолія Силюка на посаду директора музею. Заявили, мовляв потрібно провести новий конкурс.
Такий хід обурив працівників музею, а сам Анатолій Силюк від пережитого шоку потрапив до лікарні з гіпертонічним кризом. Подейкуть, що таке рішення депутати ухвалили неспроста, адже готують це місце для когось «зручнішого».
Тим часом колеги звільненого музейника переконують – кращого керівника їм і не треба.
САБОТАЖ ДЕПУТАТІВ АБО ЧОМУ ОБРАНЦІ ГРОМАДИ ПРОІГНОРУВАЛИ ПИТАННЯ
«Він як солдат, який пройшов пекло війни, був пораненим. Солдат, який повернувся додому, а йому кажуть, що він тут непотрібен», - провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.
Чоловік каже, рішення, яке ухвалили депутати, повністю паралізувало роботу як Анатолія Силюка, так і всіх працівників музею. Більше того, щодня до установи приходять та телефонують люди, які не розуміють намірів влади та вкрай обурені вчинком депутатів.
«Як історик можу сказати, що ця ситуація під час сесії в історичному плані нагадує шкідництво, саботаж..», - коментує Богдан Зек.
Він додає, що в Інтернеті та серед працівників поширюється маса різних версій та підозр щодо того, чому так трапилось. Більшість сходяться на двох причинах.
«Перша – хтось хоче поставити замість нашого директора чиюсь довірену особу, слухняну людину, яка прийде на все готове та чітко буде виконувати вказівки «зверху», не займатиметься безпосередніми обов’язками. Друга – хтось просто позаздрив нашому директору, бо він багато зробив для держави, збагатив освіту, науку, культуру нашої області, а багатьом це просто не вдалося зробити. У нас є багато людей, які готові рвати на собі сорочку, але не всі вони готові працювати по 12 годин на добу», - пояснює припущення історик.
Дивує працівників музею та громадськість й те, що обранці громади проігнорували не лише рішення конкурсної комісії, але й рекомендаційні листи, які надіслали музейники із сусідніх міст та областей.
«НЕ КОЖЕН МОЖЕ ПОХИЗУВАТИСЯ ТАКИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ»
Богдан Зек наполягає, що Анатолію Силюку вдалося об’єднати музейників, налагодити співпрацю між музеями, в тому числі з польськими, і білоруськими.
«Він посприяв розвитку наукових досліджень у нашому краї. Був одним із ініціаторів та організаторів циклу конференцій «Минуле і сучасне Волині і Полісся», а це 64 конференції. Якби було нормальне сприяння з боку влади, таких конференцій було проведено набагато більше. Але по кількості конференцій Волинська область займає практично перше місце в Україні. Не кожен керівник в області може цим похвалитися», - додає Богдан Зек.
Крім того музейник додає, що Анатолій Силюк доклав чимало зусиль, аби відбулася реконструкція та модернізація музею Волинської ікони, Луцького братства, картинної галереї, а також музеїв у Колодяжному та Затурцях. Богдан Зек згадує, як директор особисто шукав кошти та активізував громаду, аби вище перечисленні музеї були створені, діяли та функціонували належним чином.
«Коли хтось каже, що у Волинському краєзнавчому музеї немає ремонту, то він просто свідомо ігнорує роботу всіх музейних філіалів. На сьогодні Волинських краєзнавчий музей – це не лише приміщення на вулиці Шопена, 20. Це ще декілька філіалів із сучасним ремонтом, і ці музеї займають важливе місце у культурному середовищі», - зазначає музейник.
«Нам іншого не треба, ми іншого не приймемо», - головна хранителька Волинського краєзнавчого музею Наталія Юхимівна Пушкар.
Колеги Наталії Юхимівни називають її найбагатшою жінкою Волинської області, бо вона завідує усіма експонатами музею. Крім того жінка працює в Краєзнавчому музеї вже 52 роки.
Сама ж Наталія Юхимівна називає депутатів слугами народу і протестує проти їхнього рішення, мовляв іншого директора музейникам не потрібно.
«Ми підтримуємо нашого директора, не хочемо нікого іншого. У нас можуть бути до нього якісь претензії, але ці претензії лише в нас – в колективу, з якого він виріс. В Україні немає аналогів музеїв такого рівня, і це заслуга безпосередньо Анатолія Михайловича», - каже Наталія Юхимівна.
Музейниця розповідає, що разом із Анатолієм Силюком спеціально для воїнів АТО вони видали збірку творів Лесі Українки.
«Пам’ятаю, він покликав мене до себе і показав Біблію та Кобзар Шевченка і сказав, що хоче надрукувати збірник творів Українки не для продажу, а для тих, хто воює на Сході. Наступного дня я принесла йому зміст збірки, і разом ми видали 300 примірників книжки. Ми її не продавали, все відправили нашим захисникам», - розповідає головна хранителька музею.
«СКІЛЬКИ ЗМОЖЕМО, СТІЛЬКИ Й БУДЕМО ВОЮВАТИ»
Наталія Юхимівна каже, що музейна справа – це велике господарство, яким треба опікуватися. Йому потрібні ремонти, гроші, яких ніколи не вистачає.
«На таку мізерну зарплату і на такий великий об’єм роботи ніхто не піде. Якось в нас на екран вивели картинку нашого даху. Я знала, що він у нас дірявий, але коли придивилася, виявилось, що він, як решето», - коментує вона.
Жінка додає, що Анатолій Силюк завжди працює понад силу. Він самостійно шукає спонсорів, звертається до меценатів, а часто й використовує власні кошти.
«Він дуже часто купує книги за свої гроші і приносить їх в музей. Інший би розповідав, що ті гроші треба закласти у бюджет на наступний рік, а він, не думаючи, купує їх за свої гроші. Дякувати Богу у нас є хороший друг екс-депутат Верховної Ради Андрій Бондарчук. Саме його зусиллями та його кишенею постав музей Луцького братства, бо ж підтримки від влади не дочекаєшся. А Бондарчук не чекає вдячності й повернення коштів, він робить це, бо він Людина», - розповідає Наталія Юхимівна Пушкар.
«Ми повертаємося до часів комунізму», - старший науковий співробітник відділу природи Волинського краєзнавчого музею Оксана Гаврилюк
Оксана Гаврилюк не розуміє, чому обранці громади нехтують думкою та рішенням профільної комісії і чому хочуть нав’язати людям свої кадри.
«Ми йдемо до європейських цінностей, до демократії, проводимо декомунізацію… Але яка ж це декомунізація, коли думкою професійної комісії просто нехтують? Мені здається, що це шлях назад – до часів комунізму. Думка людей не враховується, а лише йде нав’язування зверху. Було б всім краще, якби влада прислуховувалася до думки людей», - каже музейниця.
«Ми вибираємо депутатів, а тому маємо право пропонувати й казати їм те, що хочемо ми. Вони зобов’язані йти на компроміс. Це наші обранці, і ми повинні боротися за свої права», - вважає жінка.
«Йдеш повз його кабінету, а його немає…» - наглядальниця Волинського краєзнавчого музею Марія Бондарук
Марія Бондарук працює у музеї ще з 1972 року. Вона каже, не пам’ятає часів, коли в музеї було настільки важко знаходитися, а все через те, що немає директора Анатолія Силюка.
«Знаєте, що дуже важливо? Те, що він не ставиться до наглядачів, як до нижчої ланки колективу. Я знаю його і в радості, і в горі. Він завжди з нами, і можу впевнено сказати, що кожен вважає його музейним батьком. Коли на душі геть погано – всі до нього. Дай Боже всім дожити до пенсії і мати такого керівника, якого маємо ми.
«Він з нуля створив цілу низку музеїв», - співробітник відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба
Тарас працює у музеї лише 2 роки, а за музейними мірками, це дуже мало. Однак музейник знає, що Анатолій Силюк – вагома постать на Волині.
«Я не розумію рішення депутатів, оскільки в законодавстві не передбачено, що вони можуть не затвердити людину, яка виграла офіційний конкурс і пройшла відбір. Тут питання до влади, яка порушила закон, який сама ж написала», - коментує Тарас Верба.
«Той, хто будує добротний будинок, закладає міцний фундамент», - директор Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового Олександр Мельник
Олександр Мельник відносить себе до тих музейників, які недовго працюють у галузі, і тільки здобувають цей досвід. Директор не розуміє «закидів» влади про те, що у музеях не повинні працювати люди пенсійного віку.
«Мене дивує, що депутати напряму, неприховано кажуть, що пенсіонери не повинні працювати в музеї. Вони хочуть звільнити усіх досвідчених працівників музейної справи, тоді виникає наступне питання: від кого вчитися тим, хто нещодавно почав працювати?», - каже очільник Торчинського музею.
«Не секрет, що Анатолій Михайлович багато років працює в музеї. Але це не означає, що та енергія і той ентузіазм, з яким він підходив на початку своєї роботи, десь втрачається», - додає Олександр Мельник.
Зі слів музейника, Анатолій Силюк заклав великий фундамент для подальшої роботи Волинського краєзнавчого музею.
«Якщо зараз створюється якась конкуренція, то чому цей кандидат на посаду директора музею не пропонував свою програму розвитку музею? Якщо він є – то, будь ласка», - каже Олександр Мельник.
«Таких фанатів своєї справи більше, мабуть, немає», - заступник директора з господарської роботи Лариса Млинарська
Лариса Млинарська здивована рішенням депутатів, мовляв, як можна не затвердити на посаду людину, яка все своє життя та сили віддала справі.
«Колектив – це як живий організм, який мусить реагувати. В колективі його дуже поважають, а тому всіх шокував той факт, що Анатолію Михайловичу не продовжили контракт. Більше того, депутати зробили це без жодних пояснень. Якщо вони мали якість претензії до роботи, чи може якусь свою кандидатуру – треба було висловити це на комісіях або хоча б особисто Анатолію Михайловичу», - каже заступник директора з господарської роботи.
Пані Лариса вірить, що ця ситуація – прикре непорозуміння. Мовляв, депутати не знають музейної справи.
«Музейна робота – специфічна. Тут люди люблять роботу не за гроші, бо зарплати, відверто кажучи, мізерні. Музейники – фанати цієї справи. Думаю, тут присутнє таке поняття, як непорозуміння між двома гілками влади у нашій області», - додає Лариса Млинарська.
Вона вважає, що провідним краєзнавцям Волинської області потрібно поспілкуватися із депутатським корпусом, аби пояснити нюанси роботи музейників.
«Були «закиди», що у нас кадри старі працюють, але всі мусять розуміти, що молодь за три тисячі працювати не буде, молодь виїжджає за кордон. А за кордоном працюють краєзнавці лише старшого віку, бо професіоналами відразу не робляться. Тут потрібно пропрацювати не два й не три роки, і не так, щоб відразу після інституту, тут треба працювати тривалий час», - зазначила працівниця музею.
Анастасія КАЧИНА
Однак в останній момент щось пішло не так – обранці громади «передумали» і без жодних пояснень не призначили Анатолія Силюка на посаду директора музею. Заявили, мовляв потрібно провести новий конкурс.
Такий хід обурив працівників музею, а сам Анатолій Силюк від пережитого шоку потрапив до лікарні з гіпертонічним кризом. Подейкуть, що таке рішення депутати ухвалили неспроста, адже готують це місце для когось «зручнішого».
Тим часом колеги звільненого музейника переконують – кращого керівника їм і не треба.
САБОТАЖ ДЕПУТАТІВ АБО ЧОМУ ОБРАНЦІ ГРОМАДИ ПРОІГНОРУВАЛИ ПИТАННЯ
«Він як солдат, який пройшов пекло війни, був пораненим. Солдат, який повернувся додому, а йому кажуть, що він тут непотрібен», - провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.
Чоловік каже, рішення, яке ухвалили депутати, повністю паралізувало роботу як Анатолія Силюка, так і всіх працівників музею. Більше того, щодня до установи приходять та телефонують люди, які не розуміють намірів влади та вкрай обурені вчинком депутатів.
«Як історик можу сказати, що ця ситуація під час сесії в історичному плані нагадує шкідництво, саботаж..», - коментує Богдан Зек.
Він додає, що в Інтернеті та серед працівників поширюється маса різних версій та підозр щодо того, чому так трапилось. Більшість сходяться на двох причинах.
«Перша – хтось хоче поставити замість нашого директора чиюсь довірену особу, слухняну людину, яка прийде на все готове та чітко буде виконувати вказівки «зверху», не займатиметься безпосередніми обов’язками. Друга – хтось просто позаздрив нашому директору, бо він багато зробив для держави, збагатив освіту, науку, культуру нашої області, а багатьом це просто не вдалося зробити. У нас є багато людей, які готові рвати на собі сорочку, але не всі вони готові працювати по 12 годин на добу», - пояснює припущення історик.
Дивує працівників музею та громадськість й те, що обранці громади проігнорували не лише рішення конкурсної комісії, але й рекомендаційні листи, які надіслали музейники із сусідніх міст та областей.
«НЕ КОЖЕН МОЖЕ ПОХИЗУВАТИСЯ ТАКИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ»
Богдан Зек наполягає, що Анатолію Силюку вдалося об’єднати музейників, налагодити співпрацю між музеями, в тому числі з польськими, і білоруськими.
«Він посприяв розвитку наукових досліджень у нашому краї. Був одним із ініціаторів та організаторів циклу конференцій «Минуле і сучасне Волині і Полісся», а це 64 конференції. Якби було нормальне сприяння з боку влади, таких конференцій було проведено набагато більше. Але по кількості конференцій Волинська область займає практично перше місце в Україні. Не кожен керівник в області може цим похвалитися», - додає Богдан Зек.
Крім того музейник додає, що Анатолій Силюк доклав чимало зусиль, аби відбулася реконструкція та модернізація музею Волинської ікони, Луцького братства, картинної галереї, а також музеїв у Колодяжному та Затурцях. Богдан Зек згадує, як директор особисто шукав кошти та активізував громаду, аби вище перечисленні музеї були створені, діяли та функціонували належним чином.
«Коли хтось каже, що у Волинському краєзнавчому музеї немає ремонту, то він просто свідомо ігнорує роботу всіх музейних філіалів. На сьогодні Волинських краєзнавчий музей – це не лише приміщення на вулиці Шопена, 20. Це ще декілька філіалів із сучасним ремонтом, і ці музеї займають важливе місце у культурному середовищі», - зазначає музейник.
«Нам іншого не треба, ми іншого не приймемо», - головна хранителька Волинського краєзнавчого музею Наталія Юхимівна Пушкар.
Колеги Наталії Юхимівни називають її найбагатшою жінкою Волинської області, бо вона завідує усіма експонатами музею. Крім того жінка працює в Краєзнавчому музеї вже 52 роки.
Сама ж Наталія Юхимівна називає депутатів слугами народу і протестує проти їхнього рішення, мовляв іншого директора музейникам не потрібно.
«Ми підтримуємо нашого директора, не хочемо нікого іншого. У нас можуть бути до нього якісь претензії, але ці претензії лише в нас – в колективу, з якого він виріс. В Україні немає аналогів музеїв такого рівня, і це заслуга безпосередньо Анатолія Михайловича», - каже Наталія Юхимівна.
Музейниця розповідає, що разом із Анатолієм Силюком спеціально для воїнів АТО вони видали збірку творів Лесі Українки.
«Пам’ятаю, він покликав мене до себе і показав Біблію та Кобзар Шевченка і сказав, що хоче надрукувати збірник творів Українки не для продажу, а для тих, хто воює на Сході. Наступного дня я принесла йому зміст збірки, і разом ми видали 300 примірників книжки. Ми її не продавали, все відправили нашим захисникам», - розповідає головна хранителька музею.
«СКІЛЬКИ ЗМОЖЕМО, СТІЛЬКИ Й БУДЕМО ВОЮВАТИ»
Наталія Юхимівна каже, що музейна справа – це велике господарство, яким треба опікуватися. Йому потрібні ремонти, гроші, яких ніколи не вистачає.
«На таку мізерну зарплату і на такий великий об’єм роботи ніхто не піде. Якось в нас на екран вивели картинку нашого даху. Я знала, що він у нас дірявий, але коли придивилася, виявилось, що він, як решето», - коментує вона.
Жінка додає, що Анатолій Силюк завжди працює понад силу. Він самостійно шукає спонсорів, звертається до меценатів, а часто й використовує власні кошти.
«Він дуже часто купує книги за свої гроші і приносить їх в музей. Інший би розповідав, що ті гроші треба закласти у бюджет на наступний рік, а він, не думаючи, купує їх за свої гроші. Дякувати Богу у нас є хороший друг екс-депутат Верховної Ради Андрій Бондарчук. Саме його зусиллями та його кишенею постав музей Луцького братства, бо ж підтримки від влади не дочекаєшся. А Бондарчук не чекає вдячності й повернення коштів, він робить це, бо він Людина», - розповідає Наталія Юхимівна Пушкар.
«Ми повертаємося до часів комунізму», - старший науковий співробітник відділу природи Волинського краєзнавчого музею Оксана Гаврилюк
Оксана Гаврилюк не розуміє, чому обранці громади нехтують думкою та рішенням профільної комісії і чому хочуть нав’язати людям свої кадри.
«Ми йдемо до європейських цінностей, до демократії, проводимо декомунізацію… Але яка ж це декомунізація, коли думкою професійної комісії просто нехтують? Мені здається, що це шлях назад – до часів комунізму. Думка людей не враховується, а лише йде нав’язування зверху. Було б всім краще, якби влада прислуховувалася до думки людей», - каже музейниця.
«Ми вибираємо депутатів, а тому маємо право пропонувати й казати їм те, що хочемо ми. Вони зобов’язані йти на компроміс. Це наші обранці, і ми повинні боротися за свої права», - вважає жінка.
«Йдеш повз його кабінету, а його немає…» - наглядальниця Волинського краєзнавчого музею Марія Бондарук
Марія Бондарук працює у музеї ще з 1972 року. Вона каже, не пам’ятає часів, коли в музеї було настільки важко знаходитися, а все через те, що немає директора Анатолія Силюка.
«Знаєте, що дуже важливо? Те, що він не ставиться до наглядачів, як до нижчої ланки колективу. Я знаю його і в радості, і в горі. Він завжди з нами, і можу впевнено сказати, що кожен вважає його музейним батьком. Коли на душі геть погано – всі до нього. Дай Боже всім дожити до пенсії і мати такого керівника, якого маємо ми.
«Він з нуля створив цілу низку музеїв», - співробітник відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба
Тарас працює у музеї лише 2 роки, а за музейними мірками, це дуже мало. Однак музейник знає, що Анатолій Силюк – вагома постать на Волині.
«Я не розумію рішення депутатів, оскільки в законодавстві не передбачено, що вони можуть не затвердити людину, яка виграла офіційний конкурс і пройшла відбір. Тут питання до влади, яка порушила закон, який сама ж написала», - коментує Тарас Верба.
«Той, хто будує добротний будинок, закладає міцний фундамент», - директор Торчинського народного історичного музею імені Григорія Гуртового Олександр Мельник
Олександр Мельник відносить себе до тих музейників, які недовго працюють у галузі, і тільки здобувають цей досвід. Директор не розуміє «закидів» влади про те, що у музеях не повинні працювати люди пенсійного віку.
«Мене дивує, що депутати напряму, неприховано кажуть, що пенсіонери не повинні працювати в музеї. Вони хочуть звільнити усіх досвідчених працівників музейної справи, тоді виникає наступне питання: від кого вчитися тим, хто нещодавно почав працювати?», - каже очільник Торчинського музею.
«Не секрет, що Анатолій Михайлович багато років працює в музеї. Але це не означає, що та енергія і той ентузіазм, з яким він підходив на початку своєї роботи, десь втрачається», - додає Олександр Мельник.
Зі слів музейника, Анатолій Силюк заклав великий фундамент для подальшої роботи Волинського краєзнавчого музею.
«Якщо зараз створюється якась конкуренція, то чому цей кандидат на посаду директора музею не пропонував свою програму розвитку музею? Якщо він є – то, будь ласка», - каже Олександр Мельник.
«Таких фанатів своєї справи більше, мабуть, немає», - заступник директора з господарської роботи Лариса Млинарська
Лариса Млинарська здивована рішенням депутатів, мовляв, як можна не затвердити на посаду людину, яка все своє життя та сили віддала справі.
«Колектив – це як живий організм, який мусить реагувати. В колективі його дуже поважають, а тому всіх шокував той факт, що Анатолію Михайловичу не продовжили контракт. Більше того, депутати зробили це без жодних пояснень. Якщо вони мали якість претензії до роботи, чи може якусь свою кандидатуру – треба було висловити це на комісіях або хоча б особисто Анатолію Михайловичу», - каже заступник директора з господарської роботи.
Пані Лариса вірить, що ця ситуація – прикре непорозуміння. Мовляв, депутати не знають музейної справи.
«Музейна робота – специфічна. Тут люди люблять роботу не за гроші, бо зарплати, відверто кажучи, мізерні. Музейники – фанати цієї справи. Думаю, тут присутнє таке поняття, як непорозуміння між двома гілками влади у нашій області», - додає Лариса Млинарська.
Вона вважає, що провідним краєзнавцям Волинської області потрібно поспілкуватися із депутатським корпусом, аби пояснити нюанси роботи музейників.
«Були «закиди», що у нас кадри старі працюють, але всі мусять розуміти, що молодь за три тисячі працювати не буде, молодь виїжджає за кордон. А за кордоном працюють краєзнавці лише старшого віку, бо професіоналами відразу не робляться. Тут потрібно пропрацювати не два й не три роки, і не так, щоб відразу після інституту, тут треба працювати тривалий час», - зазначила працівниця музею.
Анастасія КАЧИНА
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Замість офісів – житло. Історія будівництва на Шевченка. ВІДЕО, РОЗСЛІДУВАННЯ
04 грудня, 2020, 14:22
3
9
Лучанці більше 20 разів відмовили в оформленні документів на город. ВІДЕО, РОЗСЛІДУВАННЯ
23 листопада, 2020, 15:26
4
4
Коментарі:
По 15 тисяч,а як ідуть у відпустку то получать матеріалку,соціалку,а ще 4 доплати по 35 тисяч.У бібіліотекарів така зарплата.Там директор прлучає такі відпупускні і зарплату.А поліція,яка кожен день р зикує життям має 7 тисяч. Ось і звільняються.Ось чому в обморок падають так держаться за теплі крісла.Гнати в шию пенсіонерів,ядайте молодим працювати і одержувати таку зарплату за нізащо в бібліотеках куди ніхто не ходить.
На посаді директора має бути молодий менеджер, керівник.
І підходи до музейної роботи будуть інші та зарплати більші.
Хватить триматися за крісла, потрібно мати повагу до себе та піти із честю...
Заслужені працівники культури живіть по 150 років ви наші експонати Радянської України а потім полягайте там у саркофаги в залі Заслужених працівників.
Музейники Богдан і Антон, за вами майбутнє, нафіг ви ту фігню несете, підете на дно зі всією командою Анатолія Силюка
.
Ми усі з вами прекрасно розуміємо що таке ВКМ, знаємо, що відвідувачі, зазвичай, - це діти, яких насильно ведуть за руку, де 0ві екскурсоводи які працюють за СРСРівськими методами ведення екскурсій. Музей , де дитина почуває себе жахливо, тому що інтерактиву 0, ну зовсім немає.
Ви запитаєте чому так?
Хмм, що тут дивуватись коли главхранитель динозаврів бачила.
.
Який керівник - такий і музей.
Наступна проблема в тому, що музей не доріс до таких надважливих понять, як музейний МЕНЕДЖМЕНТ, музейний МАРКЕТИНГ, музейний ПІАР та КРЕАТИВНІСТЬ??
А НАВІЩО?
Навіщо працівникам та керівнику, які давно нагріли свої місця, знають скільки матимуть, що будуть їсти, що для цього потрібно робити. А що потрібно робити? - Нічого складного 768 наукова конференція присвячена чомусь-там, де після неї всі роблять "вітер"(тут все зрозуміло).
Навіщо щось змінювати, якщо і так все влаштовує. Зона комфорту - наше все!
Навіщо перейматись ребрендингом (Стоп, ось тут "РЕ" не повинно бути, бо мертві померти не можуть), дизайном, заходами, співпрацею із молод. ГО, ГРАНТАМИ хай йому грець, просвітницькою діяльністю для молоді, ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ МОЛОДЬ САМА ПРИХОДИЛА В МУЗЕЙ, А НЕ ЇХ ЗГАНЯЛИ З ПАР В ПРИМУСОВОМУ ПОРЯДКУ.
ВСЕ Й ТАК ВЛАШТОВУЄ.
.
Керівник-космос? Світило музеєзнавства? - Напевно, але його час вийшов.
ЯКЩО МУЗЕЙ НЕ МОЖИ ПРИЙНЯТИ СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ, БУТИ КОНКУРЕНТНОЗДАТНИМ, ЗАЛУЧАТИ МОЛОДЬ ТА ЙТИ В НОГУ ІЗ ЧАСОМ - ТОДІ НАВІЩО ВЗАГАЛІ ТАКИЙ МУЗЕЙ ПОТРІБЕН??
А ВСЯ ПРОБЛЕМА В КЕРІВНИКУ.
Змінювати(сь) це також додаткова праця, велика.
А навіщо щось змінювати, якщо всіх усе влаштовує?
А навіщо щось змінювати, якщо можна заробляти гроші, при цьому прикладати великих зусиль?
НАВІЩО ЩОСЬ ЗМІНЮВАТИ, ЯКЩО ПРАЦІВНИКИ МУЗЕЮ - ЦЕ ПЕРШ ЗА ВСЕ СТАЖ, А НЕ УМІННЯ ТВОРИТИ ЩОСЬ СУЧАНЕ ТА ПРИСТОСОВУВАТИСЬ ДО СВІТУ ЯКИЙ ПОСТІЙНО ЗМІНЮЄТЬСЯ.
.
А ТЕПЕР ДО СУТІ.
Кілька риторичних запитань
Хіба добре, коли в конференц-залі шматина прикриває дірку\облізлу шпаклівку ВЖЕ РІК! (І керівник хороший)
Хіба добре, коли для 70% працівників ВОРД\ЕКСЕЛЬ є непосильною працею? (А тепер скажіть їм що існує Фотошоп\3Д макс\Ілюстратор та музейний фонд в FGH тримають - тоді в цих 70% стане серце (Викликайте лікаря)) (І керівник хороший)
Хіба добре, коли крім 768 наукової конференції присвяченої чомусь-там , робота в музеї не робиться?! (І керівник хороший)
Хіба добре, коли СММ (стоп, це для ВКМу надто складно)...
Хіба добре, коли заходів (ЦІКАВИХ) 0, окей, навіть якщо вони цікаві - то ХТО ПРО НИХ ЗНАЄ?? (попередній поінт).
ХІБА ДОБРЕ КОЛИ Є ПРАЦІВНИКИ. ЯКИХ ОСНОВНА ФУНКЦІЯ ВМИКАТИ ТА ВИМИКАТИ СВІТЛО???? ВТФ, ГАЙЗ??
.
ТАК, МОЖЛИВО, СИЛЮК надкрутий фахівець (свого часу), але він не хоче, не може прийняти нові культурні та музейні тенденці і підходи.
ТОДІ НАВІЩО НАМ ТАКИЙ КЕРІВНИК?
ТАДІ ,ЯКЩО ЦІ ПРАЦІВНИКИ ЗАХИЩАЮТЬ ЦЬОГО КЕРІВНИКА, можливо, вони такі ж?
По старому мислять, по старому працюють.
• Я маю надію, що ви зрозуміли, чому ці працівники так "топлять" за СИЛЮКА. (Комфорт/мін. "роботи"/гроші за мін. "роботи").
• Я маю надію, що одного разу ВКМ стане крутим музеєм, тому що він має УСІ ШАНСИ ЦЕ ЗРОБИТИ.
• Я маю надію, що ви зрозуміли, чому ВКМ застарілий і терміново потрібні зміни.
• Я маю надію, що ви розумієте , чому управління культури вариться в такому ж чані, що й ВКМ? (за-ста-рі-лість)
• Я маю надію, що одного разу я прийду в музей і не побачу стареньких бабусь, які розсипаються і незадаволеним обличчям тебе оглядають. Не побачу музею який розсипається.
І все ж, одного разу я побачу гарну афішу до якогось заходу
ВКМ, я тебе ♥, але зараз ти стара порхавка.
Усім добра та здоров'я)
••••••••••••••••
Псс, я й забув.
Я глибоко сумніваюсь що усі фонди на місці (це до Пушкар).
Ах так, чекаю дизлайків, їх же буде багато, правда?)
П.С а той лосось про якого ви написали, зробив за ті кілька місяців більше ніж ви з своїми конференціями за 10 років разом взяті.
У мене таке відчуття, що музей і не відходив або ще не відійшов від комунізму...
, демократичними та "сміливими", даючи коментарі, не називаєте прямо свої імена та посади, як це зробили музейні працівники, виступаючи відкрито, а "шифруєтесь", прикриваючись різними "клікухами"? Колектив Волинського краєзнавчого музею показав, як потрібно згуртовуватись та відстоювати свої права та керівника, який дійсно на це заслуговує.
І ВИ МУЗЕЙНИЙ ПРАЦІВНИК, ЯКИЙ ПЕРЕДАЄ ІНФОРМАЦІЮ ІНШИМ.
СПРАВЖНІЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК МУЗЕЮ.
1) Я не є, не був, і не буду (поки ви там) працівником ВКМ.
2) До Львова я немаю жодного відношення, а тим паче до міської ради.
Наскільки смішно читати, коли тебе ідентифікують із взагалі незнайомою людиною, яка вам насолила. Тут ви і виносите бруд із хати.
На жодне із моїх зауважень не було подано конструктивної відповіді.
Тому що напевно немає що й подавати.
Але як же вас почало тіпати за правду.
Ви кидаєтесь в образи.
Ви пишете, що комент куплений\замовлений, але я б був би щиро радий якби мені платили за коменти.
Ви пишете, що я якийсь екскурсовод, який вам недогодив, але я впевнений, що я вас (працівники музею) в обличчя навіть не бачив.
Мені за вас прикро, справді.
Ви вже показали, що ви в коментах.
Якщо шуму мій комент навів - значить він був не даремним.
те, що Силюку А.М. ти в підметки не годишся!!!