Як правильно засмагати без шкоди здоров'ю

0
-8
Як правильно засмагати без шкоди здоров'ю
Сонячний опік можна отримати навіть у хмарну погоду і у воді. Засмагати слід обережно і з використанням спеціальних засобів, а дітям до 2 років не місце на пляжі.

Про це розповіла докториня медичних наук, професорка дерматології Марина Анфілова для "OBOZREVATEL".

"На жаль, у нас в суспільстві існує уявлення, що ми маємо поїхати у відпустку, розлягтися на сонці і всі ці дні інтенсивно засмагати – так, щоб усі побачили, що ми були на відпочинку. Але засмага – то не є добре. Це захисна реакція, це крик по допомогу", – наголосила вона.

За словами лікарки, в дозованій кількості сонячне світло спричиняє позитивний вплив на організм: "Так, це гормон щастя, це позитив, але сонце – це не наш друг. Коли є безконтрольна засмага, коли люди не користуються сонцезахисними засобами, не зважають на те, що на сонці не можна перебувати в найбільш агресивні періоди доби, з 11 по 16 годину, може бути багато негативних наслідків засмаги".

Медикиня розвінчала популярний міф про те, що нібито чим більше в організмі вітаміну D, тим краще: "Наш організм – унікальна хімічна лабораторія, і далеко не все зав'язано на вітаміні D. Так, він дуже важливий для організму, але в кожної людини можуть бути індивідуальні значення вітаміну D. Щоб добре почуватися, щоб відновити його запаси, які ми можемо взяти від сонця, нам достатньо 15-хвилинної прогулянки містом. Для цього засмагати не треба".

Медикиня додала, що через неконтрольоване вживання вітаміну D "дуже часто люди можуть довести себе до серйозного захворювання". "Якщо ви відчуваєте втому, роздратованість, поганий настрій, можна зробити аналіз на рівень вітаміну D. Залежно від цього лікар вам призначить певну кількість одиниць", – зазначила вона.

За словами Анфілової, якщо людина ставить за мету отримати сильну засмагу десь на південному курорті, бажано готувати до цього шкіру: "Завжди починайте з максимально високих сонцезахисних засобів – SPF 50. Це може бути будь-який засіб – спрей, гель, крем, молочко". Окрім того, слід наносити правильну кількість засобу, тобто змащувати всі відкриті ділянки тіла, а також поновлювати змащення після купання.

Медикиня закликала не допускати засмаги маленьких дітей. "Я і по-лікарськи, і по-людськи дуже не раджу, щоб ви тягли на засмагу діток до 2-річного віку. Шкіра малюка протягом першого року життя тільки вибудовує свої захисні властивості", – пояснила вона.

Лікарка також попередила, що 80% сонячних променів проходить крізь хмари, а отже, навіть за хмарної погоди зберігається небезпека сонячних опіків. "Це найнебезпечніша пастка. Горять зазвичай у хмарну погоду, коли думають, що все захищено. І у воді так само можна отримати опік", – наголосила вона.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-8

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні