«Кожен солдат мусить вміти допомогти іншим»: на Волині вчились рятувати життя. ФОТО

0
11
«Кожен солдат мусить вміти допомогти іншим»: на Волині вчились рятувати життя. ФОТО
На Волині військові медики вчили резервістів зберегти життя людини в екстрених ситуаціях.

Навчання відбулися у рамках підготовки підрозділів територіальної оборони на базі військового полігону у Володимирі-Волинському, пише «Перший».

Навчання проводив капелан і парамедик, який навчався та переймав досвід військ НАТО, Святослав Савич. Він, зокрема, пояснив значення терміну «парамедицина»:

НЕ ЛІКУВАТИ, АЛЕ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ

«Парамедицина – це те, що повинні знати не лише військові, а й пересічні люди. Це не та медицина, яка лікує, а та, яка допомагає зберегти життя в екстрених ситуаціях. Як на війні, так і в буденному житті – при аваріях чи на виробництві. Це фактично першочергове і невідкладне забезпечення життєдіяльності».

«Необхідно знати, як накладати жгути і турнікети, використовувати знеболювальне, кровоспинне… Що робити, коли пошкоджені дихальні шляхи. Кожен солдат повинен знати, як лікувати себе мінімальними речами, і як допомогти іншим», - пояснив парамедик.

Святослав Савич розповів, що ці навики йому доводилося застосовувати ще до війни, коли допомагав постраждалим у ДТП.

«Треба розуміти, як правильно провести перші реанімаційні заходи, аби людина могла вижити, або як завести серце, коли немає пульсу. Свого часу я проходив навчання в Києві з методики за практикою НАТО. У їх військах кожен солдат – окремий спеціаліст-парамедик. Цю практику хочуть перевести і в українську армію», - повідомив Святослав Савич.

САМ СОБІ САПЕР

В рамках навчань підрозділів територіальної оборони відбулися також заняття на тему поводження з вибухівкою.

«Знайомимо людей з принципом дії і з заходами безпеки та поводженням у разі виявлення вибухівки. Зараз це часто трапляється.. Коли почалися бойові дії на сході країни, то все частіше нам доводиться вилучати гранати», - розповів старший інспектор вибухотехнічного відділу ГУНП у Волинській області Василь Катеринюк.

На навчаннях учасників ознайомили з сучасними боєприпасами – гранатами, протипіхотними та протитанковими мінами, мінами з сюрпризом, протитанковими гранатами тощо.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
11

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні