Епіфаній пояснив, за які гроші живуть священики

2
-4
Епіфаній пояснив, за які гроші живуть священики
Православна церква України фінансується за рахунок пожертвувань прихожан, а також коштів від покупок свічок і замовлених потреб.

Про це предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів в інтерв'ю "Радіо свобода".

За його словами, церкви Київського патріархату ніколи не отримували підтримки від держави, а тому їм доводиться самостійно знаходити благодійників в Україні та з-за кордону, які б підтримували їх діяльність.

"Ми не є держслужбовцями, на відміну від, наприклад, системи, що діє в Елладській православній церкві в Греції. Це такий унікальний приклад того, що церква і держава єдині, не роз'єднані. А згідно з Конституцією України, церква і держава роз'єднані між собою. Можливо, в Києві багатші парафії, які можуть утримувати гідно священнослужителя. Якщо ми поїдемо в будь-який район, навіть Київської області, то побачимо, що священик практично виживає. Він не має можливості навіть вижити за рахунок свого приходу. Тому веде якесь господарство, він займається певною діяльністю для того, щоб забезпечити свою сім'ю", - зазначив Епіфаній.

У той же час Епіфаній розповів, що священиків в Україні вистачає, але проблема в тому, що громада не може утримувати його.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
, попи в усьому брешуть!
Відповісти
Один з плюсів православної церкви - це відокремленість від держави, адже поки держава не фінансує, то не має права рішати церковні питання. Як тільки буде підтримка від держави, буде і право голосу.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні