Волинянка робить варення із квітів

0
-5
Волинянка робить варення із квітів
Волинянка робить ароматний конфітюр із лісових і польових квітів.

Такий незвичний спосіб консервації для себе відкрила журналістка ІА Волинські Новини Вікторія Семенюк.

Лучанка запевняє, що виготовити незвичний десерт-делікатес можна фактично з будь-якої квітки, що зростає на території Волині – за умови, що рослинка є їстівною.

«Ще з дитинства я захоплювалася лікарськими рослинами. Любов до лікування з допомогою трав мені прищепила прабабуся. Так трапилося, що читати я навчилася раніше, ніж ходити на горщик. Тому вже з чотирьох років неодноразово гортала стареньку книгу «Лікарські рослини» та перечитувала кольорові вкладки з травами в журналі «Здоров’я». З книгою в руках я виходила на вулицю і шукала живі зелені аналоги чорно-білих зображень у книзі. Так і дізналася, яка рослинка є безпечною для людини, а яка може спричинити серйозні отруєння», – розповідає Вікторія.

Жінка зізнається, що консервацією почала цікавитися, перебуваючи у декретній відпустці з двійнятами – Ростиславом та Емілією.

«Спочатку спробувала закрити у банки малину. В мене вийшло, але це заняття здалося занадто банальним. Тоді я подумала: а чому б не зробити варення з квітів? Почала шукати інформацію в інтернеті. Виявилося, що рецептів та ідей у глобальній мережі – море. Лише бери та втілюй. Я пригадала, що моя мама колись варила варення з кульбабок. Тож, заручившись її підтримкою, вирішила спробувати й собі», – усміхається журналістка.

Вікторія запевняє, що окрім чудових смакових властивостей, кульбабковим медом можна ефективно лікувати кашель та застуду.

Для того щоб його виготовити, потрібно зібрати 300 квіток кульбаб, а ще знадобиться 1 кг цукру, 400 мл води та половинка лимона.

«Закип'ятіть воду, засипте туди цукор і варіть сироп, доки він пов¬ністю не розчиниться. Суцвіття кульбаб вимийте і засипте в сироп, суміш варіть 20 хвилин. Наприкінці додайте до сиропу сік лимона і проваріть ще три хвилини. Зніміть сироп з вогню і залиште на добу, аби настоявся. Після цього процідіть і відтисніть через марлю. Отриманий сироп проваріть ще 20 хвилин. І насолоджуйтеся приємним смаком та ароматом меду. Для тривалого зберігання мед з кульбаб можете закрутити в баночки», – ділиться секретами приготування лучанка.

З її слів, приготувати конфітюр з кульбаб нескладно. Однак зовсім інша ситуація з фіалковим варенням, адже для того, аби виготовити 120 грамів солодкого делікатесу, потрібно витратити близько чотирьох-п’яти годин.

Як пояснила Вікторія, досить клопітким заняттям є збір голівок фіалок. Адже велика миска квітів – це всього лиш 80 грамів сировини, яку ще й необхідно перебрати.

Після відділення пелюсток від чашолистиків залишається всього 40 грамів.

Ось з цих пелюсток і роблять ароматний конфітюр.

«У мене є старовинна ступка, у якій я розтирала фіалкові пелюстки з цукром, додаючи для збереження кольору сік лимона. Фіалкова паста має дуже гарний синьо-фіолетовий колір. Виготовлення такого варення – справа досить марудна, зате результат вражає! Смак десерту специфічний, на любителя. Але особисто мені дуже подобається! На ту стограмову баночку вже є багато охочих дегустаторів серед друзів. Тому запросимо усіх до себе на каву і кожен зможе скуштувати того дива», – усміхається лучанка.

Фіалковий конфітюр

Квіти слід зібрати й відділити пелюстки. Додати удвічі більше цукру. Головна суть конфітюру – зберегти запах і колір фіалок. Смак даватимуть цукор, кориця і цитриновий сік.

Пелюстки з цукром та іншими складниками перетирають у порцеляновій ступці. Вона дозволить зробити це рівномірно. Не варто збивати у блендері, бо сировина перетвориться на слизьку кашу. Перед тим як терти фіалки з цукром, ступку кладуть у морозилку, щоб охолодити. Для перетирання ніжних пелюсток добре, щоб вони не перегрівалися.

Зберігають фіалковий конфітюр у щільно закритому слоїчку в холодильнику. Це варення слугує прекрасною начинкою для рогаликів і пампушок.
Теги: їжа
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні