Лучан попереджають про небезпечний бур’ян на території міста

0
4
Лучан попереджають про небезпечний бур’ян на території міста
Протягом останніх десятиліть відчутної шкоди природній флорі міста завдають адвентивні інвазійні рослини, тобто ті, які є не типовими для нашого краю та мають властивість активно та масово поширюватись. Окремі з них, як Борщівник Сосновського та Амброзія полинолиста, є ще й дуже небезпечними для людини, – повідомили у відділі екології Луцької міськради.

Борщівник Сосновського — це багаторічна рослина родини зонтичних з 2-5 річним циклом розвитку. З травня до вересня, особливо в період цвітіння ця рослина є дуже небезпечною для здоров’я людини. Внаслідок наявності фотосенсебілізуючих сполук (фукомаринів) рослина під час контакту з нею у сонячну погоду викликає серйозні фотохімічні опіки.

Пухирі з часом стають темними плямами, що сходять протягом 3-6 місяців. Відомі навіть летальні випадки від численних опіків шкіри у дітей молодшого віку.

Все частіше борщівник з’являється у дворах житлових будинків, на дитячих майданчиках, на присадибних ділянках городян, створюючи потенційну небезпеку людям.

Лучанам розповіли кілька способів, як уберегтисчя від цієї небезпечної рослини:

- не можна близько підходити до рослин або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо. Під час косіння чи видалення борщівника не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла.

Перша допомога при опіку борщівником, якщо все таки відбувся контакт із соком рослини:

- по можливості, в найкоротші терміни, рясно промити уражені ділянки з господарським милом в проточній вроді;

- промити (саме промити, а не протерти) уражені ділянки спиртовмісною рідиною (одеколоном, горілкою, спиртом), змастити обпечену поверхню протизапальним засобом одноразово (типу пантенол) і негайно закрити уражене місце від сонця кількома шарами тканини (одягом або пов’язкою). Ділянки тіла після контакту з соком або рослиною слід захищати від сонячного опромінення дві доби. Підступність борщівника в тому і полягає, що якщо вчасно не помітити потрапляння отрути на шкіру, то потім що-небудь робити буває пізно;

- не розкривати пухирі, які утворились, звернутись у медичну установу;

- якщо контакт відбувся в темний час доби і не вжито ніяких заходів, то при опроміненні шкіри на наступний день клінічні симптоми бувають такі ж, як при ураженні вдень.

Як боротися?

Багаторазово викошувати до періоду цвітіння з ОБОВ’ЯЗКОВИМ перекопуванням ґрунту на глибину 10-20 см пошкоджуючи коріння рослини. Ефективно після зрізування додатково залити розчином гербіцидів гліфосатної групи (в порожнину трубки стебла).

Проводити хімічну обробку. Можна застосовувати будь-які гербіциди у співвідношенні в двічі, тричі більшому від запропонованого, але лише на молодих рослинах до періоду цвітіння.

Здійснювати плоскорізний обробіток навесні — підрізування коренів на глибині 10-15 см, зрізання (зрубування) точки росту рослини нижче кореневої шийки, виполювати дрібні однорічні сходи борщівника.

Обрізувати квітки (кошики) у фазі бутонізації — початок цвітіння. Важливо – не давати рослинам цвісти, щоб не утворилось нове насіння. Цей спосіб ефективний, але небезпечний через ймовірність отримати дерматози.

Для попередження поширення на території міста цієї небезпечної рослини секретар міської ради, виконувач обов’язків міського голови підписав відповідне розпорядження.

4-5 червня на вулицях Шопена та Боженка в окремих місцях проростання борщівника працівниками КП “Парки та сквери” застосовано новий хімічний препарат “Амбростоп” придбаний у ТОВ “Бішофіт МД” (Полтава). Дія препарату на інвазійні рослини (борщівник та амброзію) досліджується, при підтвердженні його ефективності буде рекомендовано для застосування.

Контроль за дотриманням Правил благоустрою міста, в тому числі і забур’яненням земельних ділянок, утриманням їх у належному стані здійснює департамент муніципальної варти.

Лучан просять надавати інформацію про виявлені місця поширення борщівника в межах міста у відділ екології Луцької міської ради за тел.72-46-08 та відділ контролю за благоустроєм та санітарним станом міста департаменту муніципальної варти за тел.72-26-49.

Якщо виявили небезпечні рослини на околицях міста, звертатись для реагування до Державної екологічної інспекції у Волинській області за тел. 72-33-96.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні