Волиняни взяли участь у змаганнях з пожежної безпеки в Польщі. ФОТО

0
-1
Волиняни взяли участь у змаганнях з пожежної безпеки в Польщі. ФОТО
Делегація представників ОТГ з Волині в рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області» побувала у Польщі.

Поляки упродовж двох днів, 9 та 10 червня, ділилися з українцями досвідом облаштування і функціонування добровільних рятувальних дружин, які на теренах сусідньої держави діють уже сотню років, пише ІА Волинські новини.

Близько 200 людей взяли участь у змаганнях з пожежної безпеки на стадіоні в Белжеці. Такі змагання відбуваються щороку, їх підтримує місцева влада, адже це не лише видовищно, а й почесно.

«Такі турніри для пожежників-добровольців проводять у всій Польщі. Адже у нас по всій країні діють добровільні пожежні бригади. Це наша добра традиція, а тому традиційними стали і самі змагання. Усе це – заради популяризації благородної справи і для мотивації самих добровольців, – розповідає директор секретаріату «Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Буг» Галина Грабарчук. – Про важливість діяльності добровільних пожежних бригад у нас розповідають навіть діткам у дитсадках. Чимало старших дітей відвідують спеціалізовані гуртки, вивчають основи й тренуються, а потім і самі стають добровольцями. Саме завдяки цьому традиція живе. Стражі, які діють при ґмінах, беруть участь у всіх місцевих святах, при них зазвичай діє духовий оркестр, вони завжди виконують роль почесної варти. Найголовніше те, що громада цінує їхню роботу і пишається такими співгромадянами».

Опісля завершення змагань волиняни мали нагоду безпосередньо познайомитися із рятувальниками та специфікою їхньої роботи. Сільвестр Адамек із Ментува розповів волинській делегації про те, як у їхньому селі почала діяти добровільна рятувальна бригада.

«Наша пожежна дружина постала багато років тому, адже того вимагала ситуація – найближча державна пожежна надто далеко. Спершу все діяло на умовах такої собі сусідської взаємодопомоги. Згодом змінилися вимоги, було створено громадську організацію. Нині це обов’язковий юридичний механізм. Ми самі утримуємо майно, власними силами ремонтуємо техніку, дбаємо про порядок. Маємо у підпорядкуванні не лише пожежну частину. У нашому приміщенні діють також банк, магазин і аптечний пункт. Тобто маємо зиск з оренди, а отримані кошти спрямовуємо на потреби пожежної дружини, – провадить чоловік. – Ми не отримуємо зарплати, компенсовують лишень 15 злотих за годину безпосередньої роботи на виклику. Для Польщі це дуже мало, тому про заробіток взагалі не йдеться. Усе решта – на громадських засадах. Зарплату, і то досить символічну, у нас отримує дві людини, які обслуговують техніку. Кожен приходить сюди, коли має змогу. Паливо нам оплачує місцева влада, яка зацікавлена у діяльності добровольців. Та найголовніше те, що наші активісти вважають один одного родиною, це хобі і місія».

Несподіваною та приємною звісткою стали слова війта ґміни Ґлуськ Яцека Анашевича про те, що польська сторона в рамках співпраці готова подарувати волинським колегам один пожежний автомобіль, а інший продати за символічні кошти – 7 тисяч злотих.

«Ці автомобілі ми колись придбали в Нідерландах. Тепер у нас є нагода оновити рухомий склад, тому старі автомобілі, які справні і служитимуть ще довго, хочемо передати на Волинь», – повідомив пан Яцек Анашевич. Зрештою було вирішено, що Литовезькій ОТГ дістанеться автомобіль у подарунок, а Поромівська ОТГ інший автомобіль придбає.

Директор комунальної установи Волинської обласної ради «Агенція розвитку «Єврорегіону «Буг» Ірина Ітані задоволена черговим навчальним візитом до Польщі. «Нині наше найбільше досягнення полягає в тім, що кожна з 15 волинських ОТГ, які беруть участь у проекті, вже знайшла добровольців відповідно до власної кількісної потреби. Надалі нас чекає найважливіше – придбання сучасної техніки та обладнання і навчання рятувальних навиків. Важливо не лише те, що на Волині невдовзі діятимуть добровільні рятувальні бригади, а й те, що вони матимуть змогу виїздити не лише на пожежі, а й на дорожньо-транспортні пригоди й рятувати людські життя, – констатує Ірина Ітані. – До того ж, ми перша в Україні область, яка взялася реалізовувати такий амбітний проект. І нам неодмінно все вдасться».

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні