У волинському селищі судяться за приміщення закинутої школи. ВІДЕО

0
-3
У волинському селищі судяться за приміщення закинутої школи. ВІДЕО
У селище Благодатне, що біля Нововолинська, цьогоріч мали розпочати реконструкцію закинутої школи під соціальний центр, - розповів селищний голова Олександр Топорівський. Але цього не сталося: майно викупив благодійний фонд, проект реновації приміщення розробили, після чого прокуратура відсудила майно, яке повернулося у власність громади.

Про це йдеться в сжеті Суспільного Волині.

У центрі селища Благодатне – дві школи, одна з них не функціонує більше 15 років, - розповідає селищний голова Олександр Топорівський. Після закриття планували організувати текстильне виробництво, окремі мешканці протестували.

«Після цього інвестор відмовився від цієї ідеї і приміщення пустувало багато років. Далі у 2015-му році благодійний фонд «Карітас-Волинь» орендував школу, потім викупив приміщення і виготовив проект реновації приміщення й створення центру хоспісу, лікувального центру - мультифункціонального для людей поважного віку. Але прокуратура подала позов до суду, це призвело до того, що приміщення далі пустує, руйнується – така ситуація», – розповів селищний голова.

Речниця прокуратури області Наталія Мурахевич розповіла, що приміщення приватизували незаконно.

«Всупереч вимогам законодавства про приватизацію, за відсутності затверджених переліків комунального майна, яке підлягає приватизації шляхом викупу, без проведення аукціону чи конкурсу (що дало би можливість громаді поповнити бюджет на більшу суму), благодійному фонду було реалізовано приміщення загальною площею понад 1000 кв. м. Відтак прокурори в суді наполягали на скасуванні рішення Благодатної селищної ради про затвердження оцінки вартості майна, визнанні недійсним договору його купівлі-продажу та поверненні приміщення громаді селища. Рішенням суду позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі».

Реконструювати приміщення за бюджет громади – немає коштів, - каже Олександр Топорівський, – вартість проекту близько 55 мільйонів гривень.


«В приміщенні міг би бути дитячий садочок, бо в нас шалені черги. Цей центр потрібен, бо це і робочі місця, соціальні послуги. Нажаль, за рахунок селищного бюджету ми не можемо зробити такого проекту й використати це приміщення з користю. Відповідно до проєкту, хороших зв’язків з донорами, за рахунок коштів, які могли б отримати, то цей проект міг би принести багато користі. Нині благодійний фонд оскаржує рішення у Верховному суді України».

Директор обласного БФ «Карітас-Волинь» Володимир Кметь пояснює, що в них мала бути неприбуткова організація. "Це мав бути паліативний регіональний центр допомоги, який включає хоспіс, геріатричний і навчальний центри, плюс діагностичний центр з раннього виявлення онкозахворювань. Ми і землю придбали. Тут буде проблема не тільки з нерухомістю, а й з землею. Знайшли інвестора, який зацікавився створенням центру, але всі чекають рішення суду. Ми будемо боротися до самого кінця».



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні