Україна випередила Білорусь та РФ за рівнем мінімальної зарплати

0
-2
Україна випередила Білорусь та РФ за рівнем мінімальної зарплати
Україна вперше з 2008 року випередила Білорусь та Російську Федерацію за рівнем мінімальної заробітної плати, на що вплинули ряд факторів.

Про це повідомив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук, інформує УНН.

"Вперше за багато років мінімальна заробітна плата в Україні випередила аналогічні показники в Росії та Білорусі. Так, з 1 січня мінімалка в Україні зросла до 4 723 грн, або 199 дол США в еквіваленті за курсом на початок року", - зазначив чиновник.

На думку заступника міністра, є декілька факторів, що дозволили протягом останніх років нівелювати те відставання, що фактично з’явилося після кризи 2008 року і поглибилося в результаті кризи 2014-15 років.

"По-перше, українська економіка з 2016 року демонструє досить стійкі темпи зростання ВВП, поступо пришвидуючи їх (нагадаю, що у ІІ і ІІІ кварталах 2019 року вони перевищили 4%). По-друге, ринок праці додатково підігрівається процесами міграції, що стимулює навіть вищі темпи зростання реальних заробітних плат порівняно з темпами зростання продуктивності", - написав Ніколайчук.

На його думку, вища продуктивність українців на підприємствах сусідніх європейських країн генерує тиск на заробітні плати і всередині країни в секторах неторгуємих товарів (відображаючи відомий ефект Балаша-Самуельсона). Зі слів заступника міністра, значні доходи від трудової міграції зумовлюють вищі темпи зростання національного доходу порівняно з ВВП. Це теж тисне на заробітні плати.

"По-третє, підвищення соціальних стандартів з 2016 року відбувається дещо швидшими темпами порівняно зі зростанням економіки, що є природним процесом з урахуванням значного просідання доходів найвразливіших верств населення протягом кризи 2014-15 років, переходом на ринкові засади встановлення тарифів на послуги ЖКГ і намагання влади знизити диференціацію доходів населення", - написав чиновник.

Ніколайчук переконаний, що у подальшому ці ж фактори (зростання продуктивності праці, процеси міграції та політики з перерозподілу доходів) та їхня комбінація визначатимуть динаміку соціальних стандартів.

"Головним чинником все ж у цьому процесі є підвищення ефективності економіки і зростання продуктивності праці, що буде зумовлювати як підвищення заробітних плат загалом по економіці, так і її мінімального рівня", - резюмував заступник міністра економіки.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні